1.RT turnaj RC Slavia Praha - 17.4.2011

přidáno: 20. 4. 2011 1:40, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 29. 4. 2011 12:22 uživatelem Neznámý uživatel ]
Rád bych poděkoval všem, kteří se zúčastnili 1.regionáního turnaje na jaře 2011, který se uskutečnil v Praze - Edenu na hřišti RC Slavie Praha.
U9
Na prvním turnaji jsme se sešli v hojném počtu - Kuba, Víťa, Terezka, Honza, Šimon, Jirka, Vojta, Denis, Adam, Sam. V této kategorii bylo 10 týmů, které byla rozděleny do 2 skupin, nás ve skupině postupně čekali "Rytíři" z Petrovic, "Žraloci" z Říčan, Sparta "R" a domácí Slavia. Utkání se nesla ve společném duchu - prospali jsme začátek a teprve potom jsme začali předvádět co umíme a co jsme se naučili na tréninku, všechny zápasy byly velmi vyrovnané- prohry s Petrovicemi 2:3, Říčany 3:4, Slávií 1:2 a vítězství nad Spartou 3:2, v utkání s Říčany a Slavií jsme body dostávali vždy od jednoho hráče, který byl vyšší než naši borci.
Pár poznámek k naší hře - při obraně zbytečně čekáme až k nám soupeř doběhne, to samé platí i pro situaci, kdy je míč volný u skrumáže, čekáme až ho soupeř zvedne a teprve potom ho začínáme atakovat, a pokud útočíme, tak to bylo většinou bez podpory.
Ale abych neuváděl pouze nedostatky, jakmile jsme začali hrát kolektivně, podporovali se, dokázali jsme soupeře zahnat do úzkých a bodovat, dobrým napadáním rozehrávky, kdy soupeř ještě neměl míč pod úplnou kontrolou, se nám jej podařilo vybojovat a získat body. Jako hlavní pozitivum vidím to, že dokážeme předvádět, zatím sice ne celý zápas, jednoduchou a pohlednou hru se zapojením všech hráčů, která je nejen líbivá, ale i efektivní, a která nám umožňuje hrát vyrovnanou partii se všemi týmy.Tentokrát nám to vyneslo 8.místo, ale věřím, že pokud vydržíme hrát kolektivně celý zápas, můžeme na dalších turnajích bojovat i o příčky nejvyšší.
Děkuji všem hráčům za předvedenou hru a zejména Honzovi, pro kterého to byl první turnaj a ukázal, že je opravdu platná posila našeho týmu.
Pavel Hrubý 

U7
Za překrásného počasí se na Slavii odehrál první jarní turnaj v nejmladší kategorii U7, tentokrát rozšířené o přidanou kategorii mini U7. V U7 jsme se sešli v takřka nejsilnější sestavě, ze zkušenějších borců chyběl pouze Luky. V prvním zápase proti Medvědům se nám nepodařilo ubránit rychlé akce v úvodu a náskok soupeře byl dostatečný i přes zvýšené úsilí v obraně, chyběla větší průbojnost v ofenzivě a prohra byla zasloužená. V druhém zápase jsme se utkali s Tatrou proti níž se nám vůbec nedaří, jednoznačně jsme nestačili na silného soupeře a vysoko prohráli. Zbývající dvě utkání ve skupině jsme zvládli s přehledem i díky zvýšené snaze směrem vpřed jsme přehráli Spartu i Petrovice. Po 3. místě ve skupině nás čekal souboj o celkové 5. místo v turnaji proti Orlům, který jsme také zvládli a vybojovali 5. příčku v turnaji.
Vojta byl jako obvykle tahounem týmu, po jeho akcích padaly pětky a dařilo se mu i bránit soupeře, chtělo by to trochu přidat ve skládání, Ondra se snaží směrem vpřed Vojtovi vyrovnat a díky svým fyzickým předpokladům se prosazuje, také je třeba přidat ve skládkách a také v kolektivním pojetí, David opět dokázal, že je nejlepším skládajícím hráčem, prosadit se dokázal i po samostatných akcích a díky dobré podpoře Vojty, kdy dvakrát ukázkově překonal obranu soupeře a využil tak povedenou souhru, na svém prvním turnaji byl Kuba a podařilo se mu prvně i položit, nadšení z tréninků trochu brzdila nejistota, ale věřím, že se po zapracování a rozkoukání na turnajích bude prosazovat. Honzík začal turnaj ukázkovou skládkou a i v dalším průběhu byla patrná snaha, stejně jako Viktor a Kryštof však doplácejí na svou menší důraznost a tah vpřed, jež dokážou zužitkovat ve hře ve známém prostředí na trénincích.  Poctivě jsme střídali a všech sedm borců si zahrálo, nebýt pomalejšího startu v úvodu mohlo být umístění, které družstvo vybojovalo ještě lepší. Celkově bude třeba přidat více důslednosti v obraně a hlavně podpory všech v útočné hře, nelze hrát pouze individuálně a spoléhat na výkon hlavních ofenzivních tahounů. 

V mezičase se turnaje účastnilo naše družstvo mini U7 ve složení Eda, Štěpánek, Beátka a Dominik, kromě Beátky úplní nováčkové. Tým si vyzkoušel zápasy proti Tatře, Petrovicím, soutěže, honičky s tagy a další společné hry. Na závěr bylo celé družstvo odměněno sladkou odměnou a věřím, že spolu s pohybem na hřišti si děti užili pěkné sportovní dopoledne a okusili atmosféru ragbyového turnaje.

Všem účastníkům z řad hráčů i jejich rodičů děkuji za účast a úspěšnou reprezentaci klubu.

Ragby zdar !!
Robert Votipka   

Slavia - turnaj - 17.4.2011

ĉ
Neznámý uživatel,
29. 4. 2011 12:23
Comments