2.RT Přelouč 19.9.2010

přidáno: 22. 9. 2010 1:21, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 23. 9. 2010 2:47 uživatelem Neznámý uživatel ]
Do Přelouče jsme odjížděli s očekáváním, že se nám v kategorii U9 podaří navázat na výkony z posledních zápasů na turnaji na Slavii z předchozího týdne a posílená U7 Ondru a Vojtu zaútočí na vyšší příčky.

 Za  U9 nastoupili Terezka, Kuba, Adam, Vojta P., Jirka a ke svému premiérovému turnaji Denis. Tentokrát nás neposílili kluci z Pragovky, takže naši odehráli všechny zápasy bez střídání. V kategorii U9 se zúčastnilo 10 týmů, které byly rozděleny do 2 skupin. Nás ve skupině A čekali postupně Petrovice, Sparta, Kosatky a Velryby z Říčan. Hned první zápasy nás opět vrátily na zem, Petrovice nás přejely 5:0 a Sparta vyhrála 4:0. V útoku jsme zbytečně přicházeli o balony, chyběla podpora spoluhráčů, zastavovali jsme se před soupeřem, když se míč ocitl na zemi čekali jsme až si ho vezme soupeř. V obraně jsme vyčkávali až k nám soupeř přiběhne, neskládali jsme, přebíhali ze strany na stranu, byli jsme pasívní. V dalším zápase jsme prohráli s Kosatkama 1:4, ale herní projev se už zlepšil, tlačili jsme se do soupeřova brankoviště, ale chybějící podporou a špatným předáním jsme přicházeli o míče a soupeř z rychlých protiútoků skóroval. Poslední zápas ve skupině jsme odehráli s Velrybama a prohráli po boji 2:3. V zápase o celkové umístění jsme pak porazili Slavii 1:0 a obsadili tak 9.místo. Poslední 2 zápasy už signalizovaly zlepšení, využívali jsme naší fyzické převahy, začali jsme skládat, přihrávat. Za výkony v posledních dvou zápasech si všichni zaslouží pochvalu a pokud budeme hrát takto od začátku, můžeme pomýšlet i na vyšší příčky. Oceňuji zejména výkon Denise, pro kterého to byla premiéra, Jirky a Vojty v posledních dvou zápasech, kdy konečně začali spolupracovat a využívat svých fyzických předností. Terezku bojovala v každém zápase, leč mnohdy zůstala osamocena, Kuba a Adam střídali světlé chvilky s útlumem, zejména co se týká skládek a postavení v obraně. Pokud budeme hrát kolektivně a spolupracovat, zejména naše urostlá trojka, být aktivní v obraně, můžeme pomýšlet i na lepší výsledky.
V příloze naleznete kompletní výsledky z turnaje (převzato z webu RK Petrovice).    

Ragby zdar !!!

Pavel Hrubý

Turnaj v Přelouči byl pro nás možností se předvést ve výsledkově lepším světle než na prvním turnaji na Slavii, kde jsme ve velmi oslabené sestavě a pouze ve čtyřech, pátým doplňujícím byl nováček Matěj zapůjčený z Petrovic, který se spíš rozhlížel a zvykal na hru než že by se aktivně zapojoval, totálně nestačili. Jedinou výjimkou bylo utkání o předposlední místo, kde se Davidovi podařilo dvěma položeními zkorigovat na konečných 2:3 v souboji s Orli z Říčan.

Za krásného počasí jsme v Přelouči s bratry Špačky v sestavě vtrhli na hřiště v zápase proti Petrovicím a bez nejmenších problémů, jsme převážně děvčátka převálcovali 5:0. Základem úspěchu byla spolupráce rozehrávajícího Davida a pokládajících Vojty (4x) a Ondry (1x). Chlapci získali pocit, že to půjde samo a hned v dalším zápase se začalo podobně, rychlý útok po levém křídle a vedeme 1:0, jenže Vlci, nebyli přeci jen, tak bezbranní a hlavně naše soustředění maximálně polevilo. Díky nepříliš šťastnému řízení zápasu rozhodčím došlo k vyrovnání a chvíli před koncem po rychlé rozehrávce soupeře na křídle, kde se vytratil bránící Vojta, přeběhnuvší na opačné křídlo, v klidu doběhl soupeř za vítězným položením. Zbytečná porážka se soupeřem, kterého jsme mohli přehrát bez větších obtíží mrzela, chyběla koncentrace a orientace ve hře.

V závěrečném zápase ve skupině jsme odehráli povedenější zápas proti Spartě, kde jsme ve vyrovnaném souboji těsně podlehli 1:2.

Takto nás čekaly pouze zápasy o 5. – 8. místo, hrané křížem. V souboji s posledním týmem z druhé skupiny Orli jsme opět bez zaváhání jasně vyhráli 5:0, překvapením byla zejména výměna v roli hlavního pokladače, kterou převzal Ondra (3x), doplněn klasicky Vojtou a vůbec první poležení zaznamenal Viki. Potěšila zejména spolupráce Ondry a Vikiho, kteří si předávali dobře míče a postarali se o většinu bodů.

V závěrečném utkání nás po minutové pauze čekal nejsilnější soupeř Tatra. Začali jsme skvěle Ondra rozjetý z předchozího zápasu pronikl obranou soupeře a vedli jsme 1:0, ale hra byla velice vyrovnaná a po nedůslednosti v obraně se Tatře podařilo otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Konečný stav 1:3 a šesté místo by mohlo být mnohem lepší, pokud by se podařilo chlapcům udržet pozornost během celých zápasů a přidat v obraně.

Výborný byl ve hře vpřed Vojta, který je ofenzivním tahounem družstva, zdatně mu tentokrát sekundoval Ondra, který podlehl těsným rozdílem 5:7 v počtu položení. Bohužel útočnou kvalitu nedoplnili borci stejnou defenzivní, místo skládek spíše strkajíc a chytajíc soupeře za dres. Dalším podstatným pilířem týmu se stává David, který předváděl ukázkové skládání, které nebylo moc často vidět ani u našich protivníků, potvrdil svou hru z minulého turnaje. Maličko by to chtělo přidat ve hře vpřed, rozehrává a předává míče, ale běhá do autů.

Zlepšenou hrou potěšil také Viktor, dočkal se prvního bodu a také bylo znát, že má mnohem větší chuť hrát, rozehrávat a bojovat ve skrumážích, skládání je nutné zlepšit. Osu týmu doplnili Olda, který se projevuje pozitivním přístupem ke hře, ale teprve sbírá zkušenosti a Kryštof, který na hřišti neukazuje co je schopen dokázat, bojuje o míče, pokouší se skládat, ale chybí chuť útočit a hlavně hrát vůbec.

Celkově však hodnotím výkon pozitivně a věřím, že při větší přímočarosti a důsledné koncentraci na hru budeme hrát o přední příčky.

 

Ragby zdar !!!

Robert Votipka


Ĉ
Neznámý uživatel,
22. 9. 2010 2:56