3. RT podzim 2010 - Říčany 25.9.

přidáno: 1. 10. 2010 13:53, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 1. 10. 2010 14:01 ]

Třetí podzimní turnaj se odehrál v Říčanech a v kategorii U7, zejména díky účasti domácích, se utkalo v turnaji nejnižší věkové kategorie U7 celkem 12 družstev.

Soutěž byla rozdělena do dvou skupin po 6 týmech, první tři z obou skupin postoupily do finálové skupiny – souboje o “pohár“, zbývajících šest se utkalo o “mísu“.

Přijeli jsme v nejsilnější sestavě a tak se dalo očekávat, že budeme hrát o nejlepší umístění z dosavadních turnajů, což se potvrdilo výbornými výkony v základní skupině. Hned první zápas byl ukázkou bojovnosti a odhodlání, důslednou obranu doplnila dobrá hra v útoku a po krásném souboji jsme porazili Spartu V 2:1.

V dalším zápase jsme si pohráli s domácími Berany s výsledkem 5:0. Nejtěžší soupeř ve skupině, Slavia, však v následujícím utkání byl nad naše síly. Boj byl sice vyrovnaný, ale soupeř byl hbitější a lépe se orientoval ve skrumážích, což bylo rozhodující, první prohra na turnaji 0:2. V zápase proti dalšímu domácímu týmu Orlům jsme se ukázali opět ve výborném světle a soupeři jsme v podstatě nedali šanci, jediné neubránění soupeře bylo po zaváhání, kdy míč vypadl ze skrumáže přímo před útočícího hráče, který korigoval na konečných 5:1 pro Kralupy.

Do tohoto okamžiku byl náš výkon na turnaji výborný, bojovný, soustředěný, od posledního utkání ve skupině proti říčanským Vlkům měl bohužel zhoršující tendenci. Prohráli jsme 0:2, protože se nám nepodařilo dotáhnout útočné snahy do úspěšného zakončení, soupeř měl více štěstí v koncovce a lépe se mu dařilo zastavovat naše akce. Po dosud nejlepším výkonu jsme obsadili druhé místo ve skupině a postoupili do souboje o pohár, bohužel společně s oběma týmy, kterým jsme ve skupině podlehli 0:2. Rozčarováním bylo naše vystoupení ve finálové skupině, ve všech zápasech jsme prohráli shodně 0:3, nebyli jsme výrazně horší než naši soupeři, jen chyběla předchozí důslednost v obraně, soustředěnost a hlavně kolektivní hra. Hrálo se příliš individuálně a v útoku takřka bez podpory, což znamenalo ofenzivní neúspěch. Nepodařilo se nám položit v součtu s dvěma porážkami ze základní skupiny ani jednou !

Přesto hodnotím naše vystoupení znovu pozitivně, opět bylo patrné zlepšení, v úvodní fázi turnaje, perfektní koncentrace, spolupráce celého týmu a vyrovnaná útočná hra, kdy čtyři borci pokládali v různých zápasech (proti Spartě 2x Ondra, s Berany 3x Luky, Ondra a David, s Orly 2x David, 2x Vojta a Luky). Trochu za očekáváním zůstal Viki, který nenavázal na zlepšenou hru v Přelouči, Olda prokazuje stále větší chuť hrát a stává se příslibem do budoucna. Tradičně dobrá byla obranná hra, výborně skládající David, podporovaný tentokrát hlavně Vojtou, pokud udržíme koncentraci a budeme spolupracovat ve všech herních činnostech máme šanci na ještě lepší umístění. Negativem byla místní „jury“, která nám původně přiřkla čtvrté místo ve skupině, a po dvojitém přepočítávání výsledků teprve přiznala správné umístění, dalším mínusem bylo “předlouhé“ trvání soutěže. Většinou se při vysokém počtu účastníků hrálo přímo o konečné umístění, tzn. že by ubylo čekání a výrazně by se trvání turnaje zkrátilo. Pozitivně tentokrát musím hodnotit výkon místních rozhodčích, který se stále zlepšuje. 

Ragby zdar !

Robert Votipka

Říčany - turnaj - 25.09.2010

Podrobné výsledky a tabulky jsou potom ke stažení v pdf zde:
http://ricany.rugby.cz/vysledky-turnaje-deti-v-ricanech-25-9-2010
ċ
Turnaj_Řičany_100925_Souhrnný_přehled.pdf
(96k)
Neznámý uživatel,
1. 10. 2010 13:59
Comments