4.RT RC Sparta Praha - 15.5.2011

přidáno: 17. 5. 2011 1:11, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 20. 5. 2011 2:27 uživatelem Neznámý uživatel ]
U9
Na turnaji, který začínal až ve 14.30 hod. jsme se sešli v této sestavě: Kuba, Víťa, Honza, Šimon, Denis, Jirka, Vojta a Terezka. V kategorii bylo 11 týmů, které byly rozděleny do 2 skupin, nás postupně čekali Sparta K, Delfíni a Kosatky z Říčan a Rytíři z Petrovic. Už první zápas naznačil, že úvodní spánek se tentokrát nekoná, Spartu K jsme porazili 6:1. V dalším zápase nás čekali Delfíni a i když jsme bojovali, prohráli jsme 4:1 a je nutno přiznat, že soupeř byl silnější a vyhrál zaslouženě. S Kosatkami to byl boj o každý metr a zápas skončil 1:1. Vposledním zápase ve skupině jsme s přehledem porazili Rytíře z Petrovic 5:2 a obsadili 2.místo ve skupině díky většímu počtu položených pětek před Kosatkami. V boji o bronzovou příčku nás čekal houževnatý soupeř ze Sparty a vyrovnané utkání se nám podařilo v poslední minutě zvrátit v náš prospěch a zvítězili 3:2 a získali tak historicky první umístění na medailových příčkách v této kategorii. Musím všechny hráče pochválit za příkladnou bojovnost a snahu hrát dopředu, zlepšilo se napadání soupeře při obraně, je vidět že chceme získat míč a hrát. Ale stále je co zlepšovat - musíme zapracovat na skládání, zbytečně se pereme se soupeřem o míč, místo toho, abychom jej složili a naše útoky jsou stále postavené na schopnostech jednotlivých hráčů a nikoliv na týmové hře, podpora hráče nesoucího míč je stále nedostatečná. Ještě jednou všem děkuji za předvedenou hru a věřím, že toto 3.místo potvrdíme na dalším turnaji v Petrovicích.
Pavel Hrubý

U7

Kralupy A

       Jak jsme již v hodnocení minulého turnaje avizovali, rozdělili jsme tentokrát naše borce na zkušenější a nováčkovský tým. Za Kralupy A nastoupili David, Honza, Filip, Ondra a Vojta. Nejprve sice situace vypadala tak, že turnaj U7 se hrát nebude, jelikož organizátor turnaje jaksi zapomněl pro naši kategorii připravit hřiště. Vše se ale nakonec podařilo dát do pořádku. Ve skupině jsme postupně sehráli pět utkání a je třeba říct, že naše síly opravdu prověřili jen Medvědi z Říčan. Ostatní soupeře jsme celkem bez větších problémů přehráli. Ve skupině jsme obsadili druhé místo a mohli jsme si tak v nadstavbové části turnaje zahrát o medailové pozice. Naším soupeřem o posty nejvyšší byl vítěz vedlejší skupiny Kobylky z Tatry. Zde se projevilo, že nejsme ještě zvyklí hrát na „špici“ a bylo vidět, že kluci jsou nervózní a moc si na těžkého soupeře nevěří. Trošku jsme prospali úvod zápasu, kdy jsme se ostýchali soupeře skládat a nepřesným házením míčů při rozehrávkách jsme dávali Kobylkám šanci nebezpečně zaútočit. Postupně jsme se ale zvedli, začali skládat a hru jsme vyrovnali. Zápas jsme nicméně prohráli a utkali se v našem posledním utkání o třetí místo opět s Medvědy. Mač to byl jako břitva a podali jsme v něm nejlepší výkon v turnaji. Po těsné prohře jsme tedy nakonec obsadili celkové čtvrté místo. Pochválit musím především Ondru, který předvedl, že to neumí jen dopředu a vysypal z rukávu řadu pěkných skládek. David předvedl kvalitní výkon, tradičně dobře skládal, podporoval útok a pokládal. Vojta se rval jako lev a byl nejlepším ofenzivním hráčem. Bohužel se při rozehrávkách často snažil spoluhráčům házet míče. Tyto situace nemáme natrénované, a proto jsme v nich propadali a zkušení soupeři nás trestali. Tato situace jde především na můj vrub, jelikož jsem tomu nedokázal zabránit. Filip se v zápasech ve skupině trochu hůř orientoval ve hře, ale hodně se zvedl v nadstavbové části, kde svými obrannými zákroky družstvu pomohl. Honza si ve skupině vedl docela dobře, ale při zápasech s těmi nejlepšími je limitován svými fyzickými možnostmi. Celkově ale považuji dosažený výsledek za úspěch a snad se mnou budete souhlasit, když řeknu, že předvedenou hrou jsme jasně dokázali, že jsme silné trojce (Říčany, Tatra a Slávie) více než důstojným soupeřem. Pokud udržíme nastavený kurz a přestaneme zbytečně chybovat, můžeme silnou trojku doplnit na silnou čtyřku. Hráčům děkuji za kvalitní ragby, rodičům a přátelům našeho klubu za fandění a podporu.

Ragby zdar!  Honza Špaček

Výsledky:

Kralupy A-Sparta B  7:0

Kralupy A-Medvědi  0:4

Kralupy A-Orli  4:0

Kralupy A-Boys  5:0

Kralupy A-Sarančata  2:1

Nadstavba:

Zápas o postup do finále: Kralupy A-Kobylky  1:4

Zápas o třetí místo: Kralupy A-Medvědi  1:2


Kralupy B

Sestava: Olda, Viktor, Kryštof, Eda

Naše rezerva v těžší skupině B, nedokázala se silnými soupeři odehrát vyrovnané partie, v podstatě se chlapci snažili bojovat sami se sebou a překonat osobní nejistotu v zápasech se soupeři, které neznají z tréninků. Výrazně vyčníval pouze Olda, který ukázal veliký posun, byl nejplatnějším hráčem, skládal, bojoval o každý míč a díky svým fyzickým předpokladům se prosadil i k jediné položené pětce týmu na turnaji. Viki se snažil, rozehrával, bojoval ve skrumážích, občas i složil, ale stále mu chybí větší odhodlání ke hře vpřed, Kryštof se postupně během turnaje osměloval a v závěrečných zápasech již předvedl i skládání, také jemu chybí chuť neohroženě zaútočit, Eda se na turnajích teprve rozkoukává, takže zatím nebyl jeho výkon na 100%. Při nedostatku hráčů se do hry zapojil i benjamínek Adámek, který spolu s Ondrou byl připraven pro kategorii mini, ta se tentokrát nekonala. Všechny musím pochválit za bojovnost, k výkonům ještě bude třeba přidat hlavně chuť útočit a dávat body.

Výsledky:

Kralupy B-Sparta A  0:6

Kralupy B-Vlci         1:7

Kralupy B-Slavia      0:7

Kralupy B-Kobylky   0:7

Kralupy B-Girls        0:5

o 11.místo:

Kralupy B-Orli         0:3

Robert Votipka

Sparta - turnaj - 15.5.2011


Ĉ
Neznámý uživatel,
20. 5. 2011 2:27
Comments