6.RT - Tatra Smíchov - 24.10.2010

přidáno: 30. 10. 2010 1:20, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 30. 10. 2010 13:31 uživatelem Neznámý uživatel ]

Předposlední podzimní turnaj se konal na hřišti Tatry Smíchov a v kategorii U7 se hrálo ve dvou skupinách po pěti družstvech.

Naši borci nastoupili, sice bez Honzíka, Viktora a Oldy, ale i tak v takřka kompletní sestavě a tak jsme právem pomýšleli na dobré umístění. Ve skupině jsme sehráli čtyři zápasy. V prvním zápase jsme se utkali s říčanskými Vlky a po celkem jednoznačném průběhu jsme zvítězili 4:1. Takto dobře naladěni jsme nastoupili proti kombinovanému týmu z Petrovic. Petrovické holky a kluci působili tentokrát poněkud zakřiknutým dojmem a pro naši rozjetou mašinu nepředstavovala jejich hra větší problém. Zopakovali jsme vítězství 4:1. Ve třetím zápase jsme se utkali s kvalitní partou Tatry. Vzhledem k předchozím nevalným výsledkům si naši borci na tohoto houževnatého soupeře příliš nevěří a to se i tentokrát projevilo. Útočili jsme velice staticky do plných, nesbírali jsme míče po skrumážích (nezískali jsme ani jeden). Oproti předchozím dvěma zápasům vázla ve hře dopředu souhra a v obranné činnosti chyběl důraz při skládání. Prohráli jsme 1:4. V posledním zápase skupiny jsme nastoupili proti pozdějšímu vítězi turnaje říčanským Orlům. Z prohry s Tatrou jsme se nedokázali oklepat a to se na naší hře jasně projevilo. Oslabeni o Vojtu, který nechtěl nastoupit jsme soupeři příliš nevzdorovali a odnesli jsme si porážku 0:7. To znamenalo, že jsme se ve skupině umístili na třetím místě a v nadstavbové části turnaje jsme mohli bojovat nejvýše o páté místo.

Další část turnaje, která se hrála křížem na dva zápasy jsme se postupně střetli s říčanskými Medvědy a Berany. Tyto týmy teprve sbírají zkušenosti a v obou duelech jsme nad nimi vysoko zvítězili 7:0 a 6:1. Tím jsme si v turnaji vybojovali celkové páté místo.

       Přestože jsme měli před začátkem turnaje poněkud vyšší ambice, musím naše borce za předvedenou hru pochválit. Ondra si již plně uvědomil svoje fyzické možnosti a byl velice platným hráčem v útoku, kde často pokládal. V obranné činnosti to ale občas skřípalo. Musí zlepšit skládání soupeřů v pohybu a držet si důsledněji svůj prostor. Vojta dobře útočil, pokládal a navíc i důrazně bránil. Občas v obraně zaskakoval na postech spoluhráčů a tím odkrýval ten svůj. Zkušenější hráči soupeře toho občas využili k položení. David opakovaně dokázal, že je pevným pilířem týmu. Dobře si ubránil střed hřiště a využil každou možnost k položení. Sem tam ještě zabíhal k lajně, kde ho soupeři strkali do autu, ale už vystřihl i několik přímočarých akcí. Luky předvedl svůj typický hlad po míči. Útočil za každé situace a hrál už i více kolektivně. V obraně navázal na výkon z předchozího turnaje a předvedl několik pěkných skládek. Kryštof dobře bránil a snažil se skládat. Dobře se zapojoval i do skrumáží. Chyběl mu trošku větší přehled ve hře a musíme zapracovat i na větší podpoře v útoku. Terezka D. opět prokázala, že je malá velká bojovnice. Byla velice platná ve skrumážích a snažila se podpořit spoluhráče v útoku. Snad se jí na Spartě podaří položit. Zasloužila by si to.

       Jak jsem již výše uvedl, musím borce za předvedený výkon pochválit. Pokud budeme na posledním turnaji podzimní části nastupovat se vztyčenou hlavou i proti zdatnějším soupeřům a rychle sbírat míče po skrumážích, určitě vybojujeme i nějaké umístění na bedně!!

       Poděkovat chci i rodičům za fandění a podporu našeho týmu.

V kategorii U-9 jsme nastoupili ve složení  Kuba H., Vítek S., Terezka V., Denis K., Jirka L., Vojta P. a Adam M.. Mezi 10 mužstvy jsme byli nalosování do skupiny B spolu s říčanskými Žraloky, Kosatkami, Přeloučí a Spartou - R. V prvním zápase skupiny nás čekali Žraloci, po úvodu, kdy jsme soupeři povolili položit 2 body, jsme s nimi hráli vyrovnanou partii a k ničemu dalšímu jsme je již nepustili, ale i tak jsme prohráli 2:0. Další zápas s Přeloučí jsme úplně prospali a prohráli 8:0, v zápase s Kosatkami jsme opět nezachytili začátek a prohráli 3:1, v posledním zápase skupiny jsme po výborné obraně porazili Spartu -R 4:2, což nás posunulo do boje o 7.místo, kde nás čekal druhý tým Sparty-K a po výborném začátku jsme vyhráli 5:3. Je to zatím naše nejlepší umístění na turnajích v této kategorii. Pokud budeme hrát stejně jako v posledních dvou zápasech, to znamená kolektivně, výborně bránit, podporovat se v útoku, rychleji přebírat míče a předávat volným spoluhráčům, můžeme pomýšlet i na lepší umístění.
 Pokud vynechám z hodnocení zápas s Přeloučí, tak Denis odehrál zatím svůj nejlepší turnaj, dobře bránil a táhl většinu útoků, Vojta střídal dobré chvilky s postáváním, Jirkův výkon roste s úspěšností týmu - pokud vyhráváme i Jirkův výkon jde nahoru, pokud přidá i důraz bude velkým nebezpečím pro soupeře, Kuba a Terezka dobře bránili a vybojovali spoustu míčů ve skrumážích, Adam a Vítek těžili ze své rychlosti při našich útocích. Na druhou stranu nesmíme při obraně čekat na soupeře a nechat ho rozeběhnout, je potřeba zlepšit podporu spoluhráčů a předávání míče a být duraznější pří kontaktu se soupeřem. Věřím, že na posledním turnaji ukážeme ještě lepší výkon a budeme se prezentovat hezkou kolektivní hrou.
 
Ragby zdar!

Honza Špaček a Pavel Hrubý  

Tatra - turnaj - 24.10.2010

Ċ
Neznámý uživatel,
30. 10. 2010 1:22
Comments