Bavaria Rugby Cup - 1.června 2014

přidáno: 2. 7. 2014 11:53, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 2. 7. 2014 12:09 ]
V neděli 1. června v Kralupech nad Vltavou, na hřišti v Mikovicích, proběhl druhý ročník výjimečného turnaje pro nejmladší ragbisty věkových kategorií U7 a U9 pod názvem Bavaria Rugby Cup 2014. Po pilotním turnaji, který se v květnu loňského roku odehrál v Úžicích za podpory místních hasičů a přinesl řadu kladných ohlasů jsme se rozhodli uspořádat druhé pokračování na našem domácím hřišti.

 

Na turnaj se přihlásilo celkem 207 dětí a 38 trenérů. V kategorii do 7 let to bylo 88 dětí a v kategorii do 9 let 119 dětí z 11 českých klubů.

Děti byly rozděleny předem do týmů světových ragbyových velmocí a v obou věkových kategoriích ještě do dvou výkonnostních úrovní podle herní pokročilosti. O vítězství se utkala družstva:  Anglie, Argentina, Austrálie, Francie, Irsko, JAR, Nový Zéland, Wales.

Krátce po desáté byl turnaj zahájen slavnostním nástupem s vlajkami za doprovodu skladby World in Union, která je znělkou Rugby World Cup (Mistrovství světa v ragby).

Následovaly souboje týmů ve čtyřčlenných základních skupinách, které určily čtvrtfinálové dvojice pro play-off. Během polední pauzy si nejmladší děti vyzkoušely také týmové dovednostní soutěže. Po přestávce se pokračovalo zápasy o konečné umístění od prvního po osmé místo.

Na závěr turnaje proběhlo vyhlášení pořadí v jednotlivých kategoriích a předání cen všem účastníkům turnaje.

Cílem tohoto turnaje bylo umožnit dětem zahrát si s jinými spoluhráči pod vedením jiného trenéra a adaptovat se na hru v nových podmínkách bez ohledu na klubovou příslušnost.

Nejmladší děti si vyzkoušely hru se spoluhráči, které potkávají obvykle na běžných regionálních turnajích jako své soupeře, mohly se tak lépe poznat a seznámit se i s trenéry ostatních klubů, podobně jako jejich nezbytný doprovod - rodiče a prarodiče.

Tentokrát dospělí příznivci zapomněli na klubovou řevnivost a fandili týmům, ve kterých hrály jejich děti společně.  Je až překvapivé jak si malí ragbisté se situací poradili a bylo možné vidět velice dobrou hru s radostí a patřičným zápalem.

Opět se potvrdilo, že už na turnajích nejmenších vidíme hlavní aspekty ragby, jako je kamarádství, fair play a respekt mezi hráči, trenéry, rozhodčími a příznivci.

Rádi bychom děti u sportu jako takového udrželi a v co nejširší míře podpořili rozvoj českého ragby, pro jehož lepší časy jsou právě naši nejmladší největším příslibem.

 

Za RC Kralupy nad Vltavou,

Robert Votipka, trenér U7-U9

 
Kralupy - Bavaria Cup - 1.6.2014

Kralupy nad Vltavou online - TV Kralupy

Comments