Jaro 2010 - turnaj č.1 - RC Slavia

přidáno: 19. 4. 2010 13:13, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 4. 5. 2010 14:28 ]
Za krásného jarního počasí proběhl třetí dubnovou neděli turnaj kategorií U7 - U13 na hřišti Slavie v pražském Edenu. Z důvodu klubových povinností (valná hromada ragbyové unie) se nemohl zúčastnit Pavel Hrubý a chyběli také nemocní či zranění Luky Reiner, Kryštůfek Hrubý a Viki Votipka. Naši hráči se tentokrát účastnili zápasů ve všech kategoriích, protože David Miřácký už posílil tým Slavie U13!, Matěj Dymáček opět hrál za Petrovice v U11, Vítek Soukup a Kuba Hrdlička pomáhali Slavii v U9, stejně jako Terka Votipková pomáhala devítkám Petrovic. Naše omlazené sedmičky tak hrály pouze v jednom družstvu ve složení Jirka Alberovský, Adam Miřácký, Vojta a Ondra Špačkovi, Honzík Hrdlička, Matýsek Mojžíš a Terezka Doležalová.

V prvním zápase jsme nastoupili proti pozdějšímu poraženému finalistovi říčanským Vlkům, na zahájení turnaje příliš silné sousto.
Rychle jsme prohrávali a i po vyrovnání hry a zlepšení v obraně, jsme nestačili, Adamovi se podařilo první položení na jaře (jediné, které v průběhu bojů ve skupině Vlci inkasovali).
Ve druhém zápase po perfektní obraně a dalším rychlém úniku po křídle, porážíme říčanské Supi 1:0.
Nejhezčí zápas ve skupině a také možná nejdramatičtější byl proti domácímu týmu Slavie, po první polovině jsme po nedůsledné obraně sice prohrávali 0:2, ale velký obrat po důrazné hře v defenzívě a odvážné hře v útočné fázi nás dovedl  k vyrovnání na 2:2,
po smolné situaci a nechtěné skládce za krk, jsme se nestačili zformovat k obraně a inkasovali z téměř poslední akce utkání, které jsme ztratili v samotném závěru 2:3.
Další zápas jsme měli podle dosavadního průběhu turnaje šanci vyhrát, ale petrovičtí Rytíři nám nedali moc šancí, naopak šli do vedení a dobře bránili, vyrovnat se podařilo, ale zápas již zůstal bez vítěze 1:1.
V závěrečném střetnutí ve skupině jsme po opět velice dobrém výkonu v defenzivě a úspěšně proměněné křídelní akci dokázali zdolat i další říčanský tým, tentokrát Medvědy 1:0, ti však díky lepšímu skóre skončili ve skupině před námi na třetím místě.

V utkání o konečné 7. místo jsme hráli proti tradičnímu soupeři Spartě, která skončila na čtvrtém místě v druhé skupině B a podali jsme nejpřesvědčivější výkon. Dvěma pětkami se předvedl Vojta Špaček a slavili jsme zasloužené vítězství v poměru 4:1.

Vyzdvihuji zejména hru Adama, který byl hlavním ofenzivním tahounem, ale výborně se zapojoval i skládkami, nejlepším obráncem byl trochu překvapivě Jirka, ale to už naznačil na zimním turnaji a na soustředění, škoda jen že více nepodpořil Adama v útoku, protože jeho rychlost také na soupeře platí. Z mladších hráčů byl jednoznačně nejvýraznější Vojta, který díky přidání na straně důrazu v turnaji položil tři pětky, platný byl i v obraně, Ondra s Honzíkem několikrát dokázali zastavit nebo zpomalit útok soupeře a doplnili výtečnou defenzivní hru týmu, Matýsek potěšil velkou chutí do hry, snažil se rozehrávat a podporovat, stejně tak Terezka ta spíše doplnila tým v místech, kde bylo právě třeba, k míči se nedostala příliš často. Celé družstvo podalo bojovný výkon a kdyby se dařilo ve fázích podpory a předávání míčů při útočení, mohlo to být ještě lepší.

Díky zaneprázdnění v U7 jsem neměl příliš možností sledovat výkony našich dalších hráčů, Terka Votipková v utkání Petrovic proti Přelouči patřila mezi nejvýraznější hráče, tradičně bojovala a tlačila, bohužel kluci z Petrovic nebyli schopní prodat to co dokáží na trénincích a působili příliš zakřiknutě. Neviděl jsem další zápasy, ale podle výsledků, soudím, že byly podobné. Kuba Hrdlička s Víťou Soukupem si zahráli za Slavii a jejich týmu se dařilo mnohem lépe. Všichni tři tak dokázali, že jsou platnými hráči i v kategorii U9.

Matěje a Davida jsem neměl možnost vidět v utkáních, takže nemohu hodnotit.

Rád bych poděkoval všem rodičům našich hráčů a hráček, Zdeňkovi Doležalovi za pomoc s dokumentací a také Honzovi Špačkovi za trénink a kaučování vítězného souboje proti Spartě.

Ragby zdar !!
Robert Votipka 

Slavia - turnaj - 18.4.2010 

V příloze jsou výsledky kategorie U7. 

ĉ
Neznámý uživatel,
19. 4. 2010 14:18
Comments