Petrovice - 12.5.2013 - hodnocení U7

přidáno: 14. 5. 2013 2:09, autor: Neznámý uživatel

Vyhodnocení RT v Petrovicích – kat. U7 - Krkavci

V neděli 12.5.2012 jsme se sešli na hřišti tradičního turnajového pořadatele RK Petrovice. Pořadatelé se pomodlili za hezké počasí a to po celý turnaj také vydrželo. Tentokrát bylo nahlášeno celkem jedenáct borců a tak jsme mohli postavit družstvo Krkavců a Vran. Za Krkavce tentokrát nastoupili: Marek, Domča, Pavlík, Jáchym a Honzík. Po vzájemné dohodě trenérů jsme přistoupili k tomu,že jsme obě družstva nasadili do turnaje skupiny B. Myslím, že se toto řešení ukázalo pro naše Krkavce jako optimální. Ve skupině A spíše šlapali vodu a od nejlepších týmů měli viditelný herní odstup. Sytém turnaje nás zařadil do šestimístné tabulky ve skupině BA. Zde jsme celkem bez problémů porazili domácí Pulce 4:0, nováčka z Babic 4:0, tatrovácká Sarančata 5:0, říčanské Jezevce 5:0 a v posledním zápase nás prověřili říčanští „Supi“ (na tom měkkém i si hodně zakládají). V tomto zápase nás soupeř po předchozích hladkých vítězstvích trošku zaskočil. Kluci se trošku hůř adaptovali na silovou hru soupeře, ale nakonec jsme díky benevolenci sudího (dvě naše pětky nebyly předpisově položeny) vyhráli 3:1. Vítězství ve skupině nás posunulo do nadstavbové části, kde jsme se střetli s druhým týmem skupiny BB a to říčanskými Liškami. V tomto zápase jsme bohužel byli méně pohotovým týmem. Lišky se ukázaly být zdatnými predátory a zakously Krkavce 0:2. Prohra nás posunula do souboje o třetí místo. Kluky jsem uklidňoval, že se vůbec nic nestalo a aby prohru hodili za hlavu. Naštěstí s tím neměli problém a tak jsme v dobré náladě opět změřili síly se Supi. No a k mé radosti jsme už tentokrát nenechali nikoho na pochybách, kdo má větší chuť po vítězství a čtyřmi čistě položenými pětkami jsme vybojovali „bednu“a zároveň nejlepší umístění na RT.

Pro tuhle partu byl tento turnaj zkouškou, jak uspějí v konkurenci nejlepších týmů skupiny B. Už před turnajem jsem avizoval, že návrat do skupiny A bude připadat v úvahu pouze tehdy, pokud skupinu B vyhrajeme anebo budeme nejhůře druzí. Zatím to ale vypadá, že na říčanské Lišky a Berany budeme muset více potrénovat. Za celkový herní projev ale musím celou partu pochválit. Posledních několik týdnů jsme na trénincích nacvičovali rychlou, spíše technickou hru s běháním a rychlou rozehrávkou. To nám mělo pomoci nedostávat se často do tlačenic ve skrumážích. V Říčanech to bylo díky malému hřišti vyloučeno. Zde jsme ale hráli na regulérním hřišti a měl jsem velikou radost z toho, že si kluci natrénované prvky přenesli do zápasů.Se silověji založenými týmy máme tím pádem problémy, ale myslím si, že to doženeme v budoucnu.

Asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že jsme z petrovického turnaje odjížděli všichni s úsměvy na tvářích. Vybojovaný pohár se týden ohřeje u nás a o víkendu se zkusíme zase o nějaký „porvat“. Klukům děkuji za perfektní přístup a za vzornou reprezentaci klubu. Také rodičům a doprovodům za podporu a férové fandění. Náš trenérský dík také patří Honzovi a Alici za zapisování výsledků a informační podporu.

Ragby zdar!!

Honza Špaček

Vyhodnocení RT v Petrovicích – kat. U7 - Vrány

Vážení,
rád bych několika slovy zhodnotil výkon našich borců, tedy Vran. Z pochopitelných důvodů bych nechtěl hodnotit jednotlivé zápasy a výsledky s nimi spojené, ale spíše výkony jednotlivých borců.
Tedy měl jsem tu čest postavit se za Vrány a to: Kuby Škvora, Krále a Slaného společně s Ondrou, Kryštofem, a Matym.
Jelikož jsme kromě zápasu se Spartou hráli v pěti, měli jsme možnost střídat a tím kluky malinko zkusit v jiných složeních.
Jako na velké základní pilíře v této šestici jsem spoléhal na Kubu Škvora a Kubu Slaného, od kterých jsem čekal důraz, kontrolu soupeře, bezpečné 100% skládky a v neposlední řadě samozřejmě položení pětek. Podpora ostatním klukům měla přijít současně s důrazem. Nutno podotknout, že kluci nezklamali a zahráli přesně takové rugby jaké jsem od nich čekal a oba byli schopni podpořit mladší a méně zkušené borce a být jim tedy stále v patách. Díky kluci.
Naopak s velkým respektem jsem přistupoval ke Kryštofovi a Ondrovi. Popravdě jsem od nich nečekal nic velkého a jsem rád, že jsem se pletl. Oba se ukázali jako velcí bojovníci, byli na hřišti velmi dobře vidět, s balonem šli tvrdě dopředu a oba měli chuť soupeře zastavit a vysvětlit kdo že je na hřišti pánem. Perfektní výkon. I vám kluci děkuji.
Jako jeden velkej otazník je tu Kuba Král. Zprvu soupeři ukazoval, že se mu vlastně moc hrát nechce, že hru bude raději jen kontrolovat. Později ale ukázal, je to kus chlapa a velká opora týmu. Teda když chce, umí být hodně platným a umí velmi dobře podpořit sílu celého týmu. I tobě Kubo děkuju.
Poslední bojovník je tu Maty. Matyho čas teprve přijde. Byl nejméně zkušeným a snad i nejmladším borcem mezi Vránami. Přesto ukazoval, že se soupeře rozhodně nebojí a s pomocí zkušenějších borců a vrhal s balónem k soupeřově pětkovišti. Maty zahrál velmi pěkný turnaj a jistě dokazoval, že z něj je plnocenný článek týmu. I Matymu patří velký dík.
V neposlední řadě děkuju rodičům i doprovodům a jistě i Alici a Honzovi za velkou pomoc.
Věřím, že stejně jako Vy všichni se těším na další turnaj.

Zdeněk Franc

Comments