Pico Cup - Petrovice - 17.10.2010

přidáno: 23. 10. 2010 11:15, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 28. 10. 2010 1:34 ]

Pátý podzimní turnaj se konal v Petrovicích pod hlavičkou Pico Cup. V kategorii U7, se zúčastnilo 9 družstev.

V naší skupině bylo pět týmů, takže nás čekala čtyři utkání. Po odehrání zápasů ve skupině první tři z obou skupin postoupily do finálové skupiny – souboje o “pohár“, zbývající tři spolu s druhým týmem Tatry bojovalo o “mísu“.

Sestava byla oslabena zejména o Vojtu a Ondru Špačkovi a tak jsem se trochu obával co tým předvede, nespokojen jsem byl i s hrou na Tatře v přátelském dvouzápase, ale sestava mě velice příjemně překvapila.

Hráli jsme ve skupině výborně i s nejsilnějšími družstvy, s výjimkou úvodního zápasu proti říčanským Beranům, zde jsme nestačili na jednoho z vyšších soupeřů, který svým razantním odmítáním, proti špatnému skládání, odrážel naše bránící hráče jako kuželky a po rychlých pětkách v úvodu už jsme se nedokázali vzpamatovat, zasloužená, ale jediná vysoká porážka 0:5.  V zápasech proti Slavii a Tatře jsme výrazně přidali a odehráli je v bojovném duchu, s odhodláním, zlepšenou obranou a snahou v ofenzivě. Porážky nebyly nijak výrazné a pokud by nám nechybělo sebevědomí mohlo to být ještě lepší. Závěrečné vystoupení ve skupině ukázalo náš zlepšený výkon a ve vyrovnaném zápase s Vlky, který byl na konec bez vítěze, jsme brali první bod za nerozhodný výsledek, pod trenérským vedením Davida Hrdličky. Získali jsme tak čtvrté místo ve velice silné skupině, ale před souboji o "mísu" jsme odcházeli se vztyčenou hlavou.

K zápasům nadstavbové skupiny jsme nastoupili v pohodě, dobře naladěni a s chutí se poprat o vítězství. Trojici bojující o "mísu" doplnila rezerva Tatry, se kterou jsme hráli první utkání. Po dobré útočné hře s podporou, ale trochu laxnější obranou jsme vyhráli první utkání na turnaji (mimo oficiální hodnocení) v poměru 4:2. Hned v zápětí nás čekala odveta se soupeřem ze skupiny, v dramatickém zápase, kterému nechybělo vůbec nic, skádalo se, přetlačovalo, útoky se přelévaly z jedné na druhou stranu, padlo celkem sedm pětek. Za velkého povzbuzování diváků z řad rodičů se nám podařilo vybojovat výhru 4:3 nad Vlky. V posledním vystoupení na turnaji jsme si s přehledem poradili s dalším říčanským družstvem Medvědy, v poměru 6:1 a vybojovali jsme "mísu" !

Trofej po turnaji putovala k Oldovi, který si položil první pětku vůbec a dokázal svoje neustále zlepšování, druhým velkým hráčem týmu byl Luky, který mimo svou typickou hru vpřed, kde ukazuje neustálý "hlad" po míči, začal skádat soupeře za nohy, pozici kapitána si opět zasloužil David, k perfetknímu skládání tentokrát přidal důraznou hru v útoku a byl jedním z ofenzivních tahounů, parádní turnaj odehrál Honzík, bodoval, bránil, vybojoval řadu míčů, Viki se přidal k zlepšenému výkonu všech, pomáhal ve skrumážích a také položil svou další pětku, musí ještě přidat v obranné hře, Terezka D., podporovala spoluhráče, několikrát rychle vyběhla, ale nedokázala zatím bodovat, škoda, že se jí nepodařila akce jako na tréninku. 

Naši nejmladší borci odehráli jednoznačně svůj nejlepší podzimní turnaj, bez ohledu na celkové sedmé místo !!

Ragby zdar !

Robert Votipka

Petrovice - Pico Cup - 17.10.20010

ċ
0315_0001.pdf
(344k)
Neznámý uživatel,
23. 10. 2010 12:15
ĉ
Neznámý uživatel,
23. 10. 2010 12:14
Comments