RT Sparta Praha - 14.10.2012 - hodnocení U7

přidáno: 15. 10. 2012 3:04, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 15. 10. 2012 3:05 ]

Hodnocení Krkavců:

Na začátku je opět potřeba poděkovat rodičům za příkladnou podporu našeho klubu na turnajích. Díky pravidelné a aktivní účasti dětí na turnajích je možná daleko lepší a rychlejší herní progrese. Děti si zahrají s lepšími, horšími i vyrovnanými soupeři, odehrají okolo 6-ti až 8-mi zápasů a tím nabírají obrovské zápasové zkušenosti, které nelze nikde jinde nežna turnajích posbírat. Nám to umožňuje vyhodnotit největší slabiny, na které se pak v tréninku zaměřujeme a tím posouváme děti dopředu.

V základní skupině jsme odehráli vynikající utkání a týmšlapal jako celek na plné obrátky. V prvním zápase jsme smolně prohráli se Sparťanskými Buldoky 0:1 a doplatili jsme zde pouze na jeden špatně podaný míčod rozhodčího, jinak by zápas skončil remízou. Hráli jsme tedy zcela vyrovnanou partii s týmem, který se celkově v turnaji umístil na sedmém místě.V dalších zápasech jsme zvítězili nad Tatrováckými Sarančaty a následněnad Slávistickými Nosorožci. Velice dobře a pozorně jsme bránili a individuálnějsme se dokázali prosazovat v útoku. V posledním zápase základní skupiny jsme odehráli nádherné a velice bojovné utkání s Říčanskými Vlky, kteří se nakonec v turnaji umístili na 4 místě. Prohráli jsme sice 0:4, ale výsledek neodpovídal průběhu utkání, protože jsme minimálně 3x byli snad necelý metr od toho, aby se nám podařilo položit pětku a zápas tak zdramatizovat. Zde nám trochu chybí ta větší týmová spolupráce a schopnost předat si dobře balon a podpořit se vzájemně v útoku, protože kvalitní soupeř dokáže naše jinak vynikající individuality dobře pokrýt a my pak následně bez podpory ztrácíme balóny. Všichni kluci ale ze sebe vydali maximum a tak jsem mohl po jednotlivých zápasech jenom chválit.

Postupovou skupinu pak nebudu nijak dlouze rozebírat. Zde jsme byli bohužel již zcela vyčerpaní, avšak nikoliv z předešlých utkání, ale z půlhodinové pauzy mezi jednotlivými skupinami, kterou celou naše děti trávily takovým dováděním, že na zápasy již byly téměř nepoužitelné.

Individuální hodnocení naší lajny zleva doprava:

Vojta se na levém křídle neztratil. Zejména v obranné fázi byl velice platným hráčem a moc kluků přes něho na turnaji neprošlo. Směrem dopředu se může jen zlepšovat a tím i nabrat potřebné sebevědomí proto, aby se i do útočných akcí zapojoval s větší odvahou a bojovností.

Přesně obráceně to má Adam. Dopředu výborná práce včetněsnahy o podporu a položením pětek a v obranné fázi rezervy, na kterých musí pracovat a to zejména na kvalitním kontaktu při snaze o skládku soupeře.

Kuba je přesně typem doprostřed lajny, kde dokonale upřednostňuje svojí univerzálnost jak dopředu tak dozadu. Nejlépe ze všech vybíhá proti soupeřům, nebojí se jít do skládky proti komukoliv a je i skvělým hráčem dopředu. K dokonalosti to kromě herní strategie a zkušenosti, která přijde s věkem, chce přidat jen více bojovnosti a zarputilosti v soubojích, rychlé vstávání ze země a okamžité zapojení se do hry.

Bojovnost a zarputilost nechybítradičně Pavlíkovi, zcela jistě naší ofenzivní jedničce. Raketový start a neústupnost v osobních soubojích ho zdobí v každém zápase. Pokládá nejvíce pětek a svou dravostí a bojovností burcuje všechny ostatní k lepším výkonům. V obranné fázi musíme u Pavlíka zapracovat na lepším výběru místa a na tom, aby nám necouval dozadu, zatímco ostatní vybíhají proti soupeři.

Jáchym si řekl v minulém turnaji a na trénincích o nominaci do Krkavců a na pravém křídle se tohoto úkolu zhostil na výbornou. Soupeře tam dokázal přesvědčivě zastavovat a co je nejdůležitější, osobních soubojů se nebojí. Položil si i pětku a při postupném zlepšování v celkovém herním projevu má v tomto sportu skvělou perspektivu.

Libor Škoda

 

Na předposledním turnaji podzimní sezony jsme se sešli na pražské Spartě. Za pěkného podzimního počasí se v kategorii U7 turnaje zúčastnilo rekordních 18 týmů. Náš klub reprezentovali Krkavci a Vrány. Opět jsem měl možnost postavit se za naše Vrány. Tým tvořili Honzík, Kryštof, Kuba Sl., Maty, Adam a Marek.

Ve skupině B jsme odehráli tři zápasy. Proti říčanským Medvědům jsme byli bez šance a vysoce prohráli. V dalším utkání jsme se postavili hratelným petrovským Pulcům. Náš výkon se zvedl, nicméně dva hbití soupeřovi hráči zařídili výhru soupeře. V posledním zápase skupiny jsme již podali vysoce bojovný výkon a slávistické Hvězdy si museli vítězství vybojovat. Potom nás již čekala delší přestávka, jelikož se dohrávaly početnější skupiny a sčítání výsledků s rozlosováním taky nějakýčas zabralo. Myslím, že nám tato přestávky nijak neublížila. V nadstavbě to byl zase naopak docela kvapík. Postupně jsme se střetli s domácími Chrty, rakovnickými Raky, slávistickými Nosorožci, tatrováckými Cvrčky a Sarančaty. V této skupině jsme si již zahráli hodně vyrovnané zápasy. Kluci docela pookřáli a začali jsme sázet i první pětky. Podařilo se nám zvítězit pouze nad Nosorožci, ale mohu říct, že kluci v žádném zápase nepropadli. Bojovali jsme vždy aždo poslední vteřiny. Přesto ale má naše hra několik zásadních nedostatků, které způsobují to, že ani velká snaha na vítězství nestačí. Chodili jsme do skrumáží ve zbytečně velkém počtu a často jsme o míč bojovali sami mezi sebou. Další kapitolou jsou vypadlé a uvolněné míče. Ty prostě nesbíráme anebo sbíráme hodněpomalu. Hodně nám vázla podpora směrem dopředu a zastavování soupeřových útočníků nám činí potíže. Někomu větší a někomu menší. Naopak ale oceňuji, že se kluci snažili hrát hodně týmově. To je do budoucna velká deviza. Hodně krát jsme prohráli proto, že nějaký šikovnější kluk nám to tam prostě nasázel. To ale nesvědčí o síle týmu. Kluci se snažili podávat si míče a bylo na nich vidět, že se jim do hry dostávají prvky naučené na trénincích. To mě velice těší.

Kluky dneska zhodnotím i individuálně, tak jak stáli v lajně:

Honza dneska hlavně v základní skupině hrál dobře. Škoda jen, že mu vypadl míčpři pokládce. To by pak podle mě šel s výkonem ještě nahoru. I tak byl na pravé straně velkou jistotou a hezky si zapořádal v nadstavbě.

Kuba je velkým týmovým bojovníkem a odvede spoustu práce ve skrumážích. No a nakonec dneska zaťal dvě krásné pětky po akcích, které si právě ve skrumážích vypracoval. U hry se snaží přemýšlet. Toho jsem si všiml už v trénincích a jsem rád,že to na turnaji předvedl také.

Maty je takový malý velký bojovník. Líbí se mi na něm, že se nebojí jít se soupeřem do kontaktu. Kluky se snažil podpořit a hezky si rozehrával míče. S nabranými zkušenostmi půjde jeho výkon hodně nahoru.

Adam se ještě stále pořádně neprobral. Zrovna tak jako na Slávii chodila hra mimo něj. Na hřišti se chová jako klasický satelit a pozoruje hru ostatních z povzdálí. Do hry se dneska zapojoval ažpo pobídnutí. Na zlepšení se pokusíme zapracovat v zimě v tělocvičně.

Kryštof dneska hrál svoji klasickou hru. Je trošku dost imunní na mé pokyny. Musel jsem mu dneska několikrát vytýkat, že stále běhá těsně k lajně a vůbec se nesnaží zastavovat soupeře. O míče se ale ve skrumážích pral jako lev. Chce být hodně u míče a po zásluze si položil.

Marek se mě dneska předvedl na turnaji a byl jsem s jeho výkonem spokojený. Pokud se instinktivně nezapojoval do vřavy ve skrumážích, tak výborně plnil moje pokyny. Na levém křídle byl hodně platný. Zastavil mnoho soupeřových útočníků a dobře rozehrával míče. Občas nechodil do podpory, ale to je jen věc vyhranosti a získání zkušeností.

No a ještě musím zhodnotit vás rodiče a doprovody. Byli jste dnes opět skvělí. Vaše férové fandění klukům hodně pomáhalo. Za to vám patří můj velký dík

Ragby zdar!!

Honza Špaček

 

Comments