RT Slavia Praha - 7.10.2012 - hodnocení U7

přidáno: 8. 10. 2012 13:21, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 8. 10. 2012 13:22 ]
  Tuto neděli jsme se sešli k v pořadí čtvrtému turnaji podzimní série na hřišti Slávie Praha. Na turnaj bylo nahlášeno celkem třináct borců a tak jsme poprvé v této sezoně mohli nahlásit za naši kategorii dvě družstva. Do turnajového klání jsme nastoupili s družstvem Krkavců, které vedl Libor Škoda a Vran, za které jsem se postavil já. Turnaj to byl poměrně specifický. Pořadatel netradičně rozdělil přihlášená družstva do dvou skupin. Naštěstí pro nás, ale přistoupil na připomínky z trenérského fóra a pro kat. U7 připravil čtyři hřiště. To se vzhledem k deštivému počasí, které panovalo, ukázalo jako velice šťastný krok. Turnaj díky tomu odsýpal poměrně svižně a nepříznivé počasí snad nikoho z nás neskolí.

       Družstvo Vran nastoupilo ve složení Jáchym, Adam Šť., Matyáš, Kuba Kr., Kuba Sl., a ještě nás doplnil Thomas z Říčan. Ve skupině A jsme sehráli celkem sedm utkání. Na silnější týmy (říčanské Vlky, domácí Hvězdy a Kobylky z Tatry) jsme herně příliš nestačili. Vyrovnanější zápasy jsme odehráli se sparťanskými Buldoky a říčanskými Liškami. Zvítězit se nám podařilo nad rakovnickými Raky. O nějaká vítězství tady ale nešlo. Do akce nastoupili někteří kluci (Jáchym, Matyáš a Kuba Sl.) vůbec poprvé. Adam toho moc nenatrénoval a na podzim to byl také jeho první zářez. Takže nám tam figuroval vlastně jediný ostřílený borec Kuba Kr. Výraznou, hlavně útočnou posilou by Thomas. V této situaci mě spíše než kolektivní výkon zajímal individuální přístup jednotlivých hráčů. Za předvedený výkon musím pochválit především Jáchyma a Kubu Kr. Jáchym chodil bez nějaké nervozity přímočaře do soupeře, snažil být se hodně platný ve skrumážích a i v podpoře neúnavně útočícímu Thomasovi. Svým výkonem si vydobyl možnost zahrát si s Krkavci v posledním zápase o páté až šesté místo. No a i zde si důrazně řekl o místo v jejich řadách. Výkon Kuby Kr. byl pro mě velice příjemným překvapením. Tak trošku jsem to ale čekal. Znám tohoto klučinu od jeho prvních krůčků v našem klubu a mohu s klidem říct, že jeho původní krůčky se teď postupně začínají měnit v kroky. Kuba využíval své fyzické dispozice, snažil se získávat míče a posouvat naši čáru zisku vpřed. Neohroženě se také snažil zastavovat soupeřovi hráče. Vypracoval si i akci, po které mohl položit krásnou pětku. Bohužel se jeho běh do soupeřova pětkoviště změnil v „přespolní běh“ do prvního náhradního pětkoviště hřiště skupiny B. Toto rozhodčí ani přes obě téměř zavřené oči uznat nemohl. Nevadí, podaří se to příště. Další turnajový nováček Kuba Sl. odehrál turnaj k mé spokojenosti. Oceňuji to, že se snažil o kolektivní týmovou hru. Ve středu hřiště se snažil sbírat míče a rozehrávat je spoluhráčům. V zastavování soupeřových hráčů má ještě rezervy, ale na tom zapracujeme na trénincích. Dalším z borců, který si okoštoval řinčení turnajové vřavy byl Matyáš. I s jeho výkonem jsem byl spokojen. Stíhal se orientovat na hřišti, soupeře se nezalekl a snažil se přidat ruku k dílu ve skrumážích. Jen tak dál. Po dlouhé době se do lajny postavil i Adam. Asi to deštivé počasí způsobilo, že ho turnaj nezastihl v optimálním rozpoložení. Po celý turnaj se tak nějak nemohl dostat na provozní teplotu a hra šla trošku mimo něj. Doufám, že zdravotně vydrží a s lepším počasím půjde jeho výkon nahoru. Má na to, protože lepší výkony už v minulosti předvedl.

       V konečném turnajovém součtu se umístili naši Krkavci na šestém a Vrány na patnáctém místě. Za předvedené výkony a srdíčko, které do toho dali, patří našim šikovným dětem velká pochvala. Velkou zásluhu na tomto výsledku má i inovativní přístup Libora Škody, který je v poslední době tahounem tréninků. Dík patří i Honzovi Buksovi st., který nám již delší dobu vydatně pomáhá a všem dalším, kteří neváhají přidat ruku k dílu.

       Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem dětem za statečný výkon. Všechny zatli zuby a hráli v opravdu těžkých podmínkách tak, jak nejlépe mohli. Děkuji také rodičům a doprovodům dětí, že s nimi přišli v takovém počtu. No a hlavně zato, že našim malým ragbistům tak vydatně fandili!!

Ragby zdar!!

Honza Špaček 


Hodnocení turnaje očima Libora Škody.

V první řadě musím velice poděkovat jak dětem, které se s tím nepříznivým, chladným a deštivým počasím poprali opravdu se ctí, tak i rodičům, že své děti přivedli a podpořili tak svou hojnou účastí svůj klub a týmového ducha.

V základní skupině jsme ze šesti zápasů prohráli pouze dva a to jeden s Medvědy – pozdějšími celkovými vítězi a s Pragou – celkově třetím týmem. Zvláště zápas s Pragou se mi velmi líbil. Prohráli jsme pouze 3:0 a bylo vidět, že je to pro nás relativně hratelný soupeř. Chyběla nám tam jenom větší podpora v útoku a schopnost lépe v postupném útoku spolupracovat, ale to jsou herní činnosti, na kterých budeme stále pracovat a budeme se v nich určitě zlepšovat. Ostatní 4 soupeře jsme ve skupině zcela jednoznačně přehráli a porazili i soupeře, se kterými jsme na minulém turnaji dokázali pouze remizovat. Velké poděkování patří tradičně Pavlíkovi, který byl opět fantastickým hnacím motorem celého týmu, pral se s o dvě hlavy většími kluky a bylo na něm vidět, že mu míč prostě nikdo nesebere a jen tak někdo přes něj neprojde. Skvěle si vedl i Kuba a dokázal se po prvním pro něj uplakaném zápase zmobilizovat, byl pevným pilířem celé obrany a bez respektu skládal každého soupeře. Honzík, Kryštof i Adam odehráli také výborná utkání a zejména s vyrovnanými týmy se dokázali rychlostně prosazovat až do pětkoviště soupeře. S těmi silnými soupeři jim tam pak trochu chyběla ta dravost po míči a neústupnost v obranné fázi, ale všichni se zlepšují zápas od zápasu a je skvělé to vidět a být u toho a za to Vám všem (a v neposlední řadě také Honzovi Špačkovi) patří velké poděkování. Skvěle se v turnaji uvedl také Jáchym, který odehrál všechny zápasy za Vrány a v posledním zápase pak Krkavcům vypomáhal v souboji o páté místo a vedl si proti silnému soupeři více než dobře. Na příštím turnaji se všemi budeme těšit na viděnou.

Libor Škoda


Slavia - turnaj - 7.10.2012

Comments