Turnaj - Tatra Smíchov 30.10.2011

přidáno: 3. 11. 2011 13:47, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 5. 11. 2011 10:07 ]
Hodnocení U7:

Opět se mi dostalo pocty postavit se za kralupské Havrany a vést je v průběhu turnaje.
Na začátek chci ocenit práci Honzy Špačka, jako hlavního trenéra dětí kategorie U7 a zároveň výrazné pomoci Štěpána a ostatních. Vítězství na turnajích je hlavně jejich zásluha.
Poslední podzimní turnaj jsme sehráli na Tatře a dali jsme dohromady dva týmy. Do týmu Havranů jsme postavili Oldu, Honzu, Lukáše, Standu a Filipa.
Olda s Honzou vládli útoku a ostatní tři bojovníci pracovali v pomyslném roji.
Filip je ohromný bojovník, fyzická výbava jej předurčuje k aktivní hře, jakou předvádí na tréninku, zde se zbytečně drží vzadu.
Lukáš má snad nevyčerpatelnou energii, po hřišti naběhá nejvíce ze všech, umí si udělat v poli prostor a položit i z nemožného, musí zapracovat na tom aby nehrál na zemi.
Honzí má pomalejší start, na začátku ještě spí, možná by potřeboval turnaje v odpoledních hodinách, ale když přijde jeho čas složí kohokoli a svojí úlohu útočníka plní jako málokdo v jeho kategorii.
Standa je v týmu Havranů a vůbec mezi ragbisty nejkratší dobu, musí trochu přidat směrem k aktivnější obraně, i přes svou drobnější postavu je to veliký dříč a do týmu zapadá bez výhrad.
Olda stejně jako Standa musí přidat ve zbírání balónů, ale i on je perfetní skládač a jako útočník je dalším tahounem týmu.
Pochválit je třeba všechny, kluci i přes drobné chyby tvrdě pracovali, všichni skládali, dokázali si najit kamarády pro přihrávku, navázali soupeře a uvolnili spoluhráče a měli ohromnou chuť hrát. Výsledky to potvrzují.
Kluci hráli pro tým, ne jako jednotlivci a s podporou šestého hráče mimo hřiště (rodiče jako fanoušci je perfektně podpořili) dokázali přehrát všechny soupeře.

Všem děkuji za skvělé výkony a těším se na jaro, kdy budeme pokračovat v dalších kvalitních výkonech.

Ragby zdar !

Zdeněk Franc

Hodnocení kat. U7 Krkavci
K závěrečnému turnaji podzimní série jsme se sešli na hřišti Tatry Smíchov. Už už to vypadalo, že tentokrát postavíme jenom jeden tým, ale nakonec musím poděkovat Robertovi Hoškovi za to, že svižně domluvil posily od našich kamarádů z RK Petrovice. Ruku v ruce s tím musím také ocenit přístup Oty Petráška z RK Petrovice, který se na věc podíval s velkým nadhledem a na každý zápas nám půjčil jednoho kvalitního dobrovolníka nebo dobrovolnici. V případě potřeby nás do plného stavu doplnili Havrani. Díky jim všem. 
Za tým Krkavců se do pole postavila Terezka, Beatka, Dominik a Ondrášek. Většina naší sestavy stále ještě sbírá zápasové zkušenosti a tak mě potěšilo, že jsme se jen tak nedali a se všemi soupeři sváděli urputné mače. Proto musím všechny hráče a hráčky pochválit za velkou bojovnost a chuť hrát. Občas jsme se nestačili včas přesunovat po hřišti a reagovat na vzniklé situace. Také nám někdy vypadávaly míče a ty volně ležící jsme nestačili rychle sbírat. Skládky se ne a ne dařit. Zápas od zápasu jsme se ale postupně zlepšovali a ragby nás všechny bavilo. Terka se ukázala jako nejzkušenější hráčka a byla tahounem útoku. Také se jí párkrát podařilo položit. Kdyby ji pořád tolik nepřitahovaly postranní lajny, mohlo se pětek urodit ještě víc. Beatka opět na hřiště přinesla dívčí šarm, který ale doplnila i pěknými ragbyovými okamžiky. Snažila se hrát dopředu a její úsilí bylo odměněno hezkou pětkou. Domča se také snažil táhnout rychlé útoky a držel míč jako klíště. Občas se s ním ale nechtěl rozloučit ani tehdy, kdy mohl nahrát kamarádovi. Ondrášek se pouštěl neohroženě do bránění a předvedl v tomto směru pár oku lahodících akcí. Škoda, že leckdy zůstával ve svém úsilí osamocen. Všechny petrovické děti se ukázaly jako dobří ragbysté a byly v každém zápase "našimi" oporami. 
Závěrem chci říct, že jsme společně prožili naši nejlepší sezónu. Dosáhli jsme opakovaně skvělých výsledků a zjednali si u našich soupeřů značný respekt. Navíc jsme předváděli velice pohledné ragby a byli za ně často odměněni potleskem diváků. Jak trenéři, tak rodiče i ostatní příznivci jsme táhli za jeden provaz a to nám otevřelo cestu k dosaženým úspěchům. Stejně jako Zdeněk a Štěpán se těším na jarní sérii, kterou si dozajista moc pěkně společně užijeme.
Ragby zdar!!
Honza Špaček

WebRep
Celkové hodnocení
 
Ċ
Neznámý uživatel,
3. 11. 2011 13:50
Ċ
Neznámý uživatel,
3. 11. 2011 13:51
Comments