Turnaj č.3 - Tatra Smíchov

přidáno: 4. 5. 2010 4:09, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 4. 5. 2010 14:30 ]
V neděli 2. května se konal, za opět pro ragby příznivého počasí, třetí jarní turnaj, pod Strahovem na stadionu Tatry. Naši hráči byli zastoupeni tentokrát ve dvou kategoriích - Terezka V., Vítek a Kuba H. hráli v U-9 za společný tým s trojicí hráčů a pod vedením trenérů ze Slavie (pod hlavičkou Slavia). V U-7  jsme postavili jeden tým v sestavě: Jirka, David, Vojta, Ondra, Honzík a Terezka D.
V kategorii U-7  hrálo jen 8 týmů, chyběla družstava Sparty a také Petrovic (kteří úspěšně reprezentovali české ragby na turnaji v Německu). Družsta byla rozdělena klasicky do dvou skupin, v naší skupině nám za soupeře byli Berani a Orli z Říčan a smíchovská Sarančata.

Turnaj začal již standardně, utkáním s pozdějším poraženým finalistou říčanskými Orli, všude jsme byli o krok pozadu a jediný, kdo snesl příznivé hodnocení byl Jirka, bránil i bodoval, výsledkově krutá porážka 1:7.  Ve druhém utkání proti Medvědům šel výkon nahoru a důsledněji jsme bránili, v útoku se nám ovšem prosadit nepodařilo a prohráli jsme 0:3.
V závěrečném zápase ve skupině nás čekal lepší z domácích týmů Sarančata, parádní utkání z obou stran, výkon se zlepšil o 100%, skládáme, bojujeme, Jirkovi se podaří uniknout a položit, ujímáme se vedení, které urputně bráníme. Podaří se nám zabránit Tatře v položení ve skrumáži na brankové čáře, z následné křídelní akce vůbec poslední v zápase Sarančata přece jen vyrovnávají. První atak zastavil Vojta vzornou skládkou, ale podpora v obraně chyběla a Sarančata útok zakončila položením - 1:1, spravedlivá remíza.

V zápase o umístění (již tradičně jsme o skóre horší v tabulce skupiny) hrajeme jen o konečné sedmé místo. Potvrzujeme lepšící se hru a porážíme po nejlepším výkonu na turnaji suveréně druhý tým domácích Kobylky 8:1. O naše dosud nejvyšší turnajové vítězství se zasloužila zlepšená hra v obraně, orientace ve skrumážích a sbírání míčů po skládkách. V útoku exceloval Jirka, který položil 6x !! a Vojta, který přidal další dvě jarní pětky a už jich má na kontě celkem šest. Tatra korigovala po ukázkové spolupráci až za stavu 7:0.

Citelně nám chyběl Adam a dále musíme zapracovat na úvodní fázi turnaje, koncentraci a chuti po hře celkově, jednoznačně nejlepším hráčem byl Jirka Alberovský, který položil osm pětek a působil takticky vyzrálým dojmem (na svůj věk). Příjemným překvapením byl nováček David, jenž ukázal velkou chuť po hře a nebojácnost, Vojta dokazuje svou kvalitu, přidat musí v odhodlání, stejně jako Ondra, kterému chybí koncentrace a vzhledem k fyzickým proporcím také větší razance, Honzík se neohroženě pouští do soubojů s většími protihráči a zlepšuje se, Terezka Doležalová pomáhá, ale oproti tréninkům má podstatně větší respekt. 

V U9 byla patrná nesehranost s trojicí ze Slavie, Terezka a Kuba se postupně dostávali ke své typické hře, zastavování soupeřů a boji o míč, Vítek několikrát uplatnil svou rychlost a zaznamenal jedinou pětku týmu v turnaji. Skládání, ale nebylo rozhodně stoprocentní a v útoku chyběla podpora v podstatě zcela, hráči ze Slavie byli fyzicky zdatnější, ale herně byl kvalitativně srovnatelný jen Dančo, hrál však příliš samostatně a často ani nebyla možná podpora od spoluhráčů, kteří nevěděli jak na jeho hru reagovat.

Ragby zdar !!
Robert Votipka

Tatra - turnaj - 2.5.2010

V příloze naleznete umístění jednotlivých týmů a kompletní výsledky turnaje. 
ċ
výsledky2.5.2010.pdf
(2336k)
Neznámý uživatel,
4. 5. 2010 5:02
Comments