Turnaj č.4 - RK Petrovice

přidáno: 11. 5. 2010 12:40, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 12. 5. 2010 1:43 uživatelem Neznámý uživatel ]
V neděli 9.5.2010 se uskutečnil jako již tradičně za slunného počasí další turnaj přípravek a mladších žáků. Tentokrát se nám podařilo postavit 2 týmy v kategorii U-7, ačkoliv se to neobešlo bez potíží, neboť jsme měli pouze 9 hráčů, kteří byli rozděleni takto: Kralupy "A" - Adam, Jirka, Vojta, Honzík a Kryštof, Kralupy "B" - Ondra, David, Luky a Olda, s tím že je bude vždy někdo z druhého týmu doplňovat. Celkem bylo v U-7 10 týmů, které byly rozděleny do 2 skupin. Ve skupině A hráli Vlci a Medvědi z Říčan, Tatra, Slavia a Kralupy "A". Ve skupině B byli Orli a Berani z Říčan, Sparta, Petrovice a Kralupy B.
Ve skupině A první zápas tradičně prospíme a prohráváme s Medvědy 2:5, v dalším zápase s Vlky dostáváme rozhodující pětku z poslední akce 3:4, pak porážíme zlepšující se Tatru 3:2 a asi v nejbojovnějším a z hlediska výkonu nejvydařenějším zápase prohráváme se Slavií 3:5.
Ve skupině B jsme prohráli s Orly1:3, Berany 0:4 i Petrovicemi 1:5 a porazili Spartu 5:1.V zápase o umístění došlo k bratrovražednému boji a Kralupy vítězí 5:1. 
A nyní již k hodnocení jednotlivých hráčů. Jirka podal opět skvělý výkon, v útoku využíval svou rychlost k průnikům, v obraně dobře skládal, jen občas se zbytečně drží zpátky a nechává soupeři prostor pro hru. Na Adamovi byla tentokrát vidět zdravotní indispozice, v obraně se mu nedařilo jako v jiných zápasech - skládky nedotahoval až do konce, soupeře pouštěl, i když ještě neleželi na zemi, v útoku se snažil jít rovně dopředu, tam ovšem často zůstal osamocen. Vojta rostl zápas od zápasu, v posledních zápasech již aktivně útočil a dobře skládal, zaslouží speciální pochvalu, neboť nejvíce pomáhal i družstvu B. Honzík byl vidět až v zápase se Slavií, kdy statečně bojoval, skládal a zapojoval se do skrumáží. U Kryštofa se projevila dlouhá herní pauza, chyběla mu jistota při skládání a více se zapojoval do hry až v posledních zápasech. Celkově jako týmu nám stále chybí důrazná podpora hráče s míčem, čekáme co udělá soupeř a zbytečně necháváme soupeře získat volný míč - nejsme dostatečně "hladoví" po míči. 
Hodnocení dalších hráčů je od Honzy Špačka:      
Olda_Byl to jeho první turnaj. Odehrál jeden zápas a nevedl si špatně. Prokázal kuráž. Snažil držet ve skrumážích a pokud to bylo v jeho dosahu, tak i zadržovat soupeře. S přibývajícími zkušenostmi a sebevědomím půjde jeho výkon nahoru.
Luky_Dneska se držel trošku zpátky a moc se nezapojoval. Měl trochu potíže se stabilitou a držením míče. Pokud se dostal k míči, snažil se přímočaře zakončit. To se mi na něm líbí.
David_Na to co natrénoval a odehrál, podal velice bojovný výkon. Při rozehrávce se snaží jít vpřed a předvedl několik pěkných skládek za nohy. To dělá málo kdo.
Ondra_Dneska hrál dobře a poprvé položil. Konečně dokázal předvést snahu z tréninku do zápasu. Ve skrumážích využíval svoji sílu a snažil se trhnout míč. Měl i víc skládek, skládá ale hodně za dres.
Naší největší slabinou je to, že bráníme hodně pasivně dozadu a nechodíme proti útočníkům. Problém je se sbíráním míčů po skrumážích a podporou hráče s míčem.
Věříme, že do dalšího turnaje zapracujeme na odstranění našich nedostatků a naše hra přinese vítězné ovoce.
 
V kategorii U-9 jsme měli zastoupení ve 2 týmech, Terezka vypomáhala Petrovicím a Kuba s Víťou oblékli dres Slavie. Z toho co jsem měl možnost vidět, tak Terezka byla velmi platná při získávání míčů ve skrumážích, Víťa uplatňoval svou rychlost při útočných průnicích, ale často tam zůstal osamocen, Kuba bojoval, často rozehrával míče, ale chyběla mu podpora od spoluhráčů. Ještě bych chtěl zmínit skládání, Víťovi ani Kubovi se tentokrát moc nedařilo, Víťa chytal za vršek a Kuba se snažil chytat co nejníž za nohy, ale oba většinou své soupeře nezastavili. Pokud se vrátí k tomu, co dělali v tréninku a v předešlých zápasech (zaměřit se na pás soupeře), jistě se stanou obávanými obránci. A nesmíme opomenout ani Matěje a Davida, kteří pomáhali v U-11 Petrovicím.
 
Pavel Hrubý a Honza Špaček
Ċ
Neznámý uživatel,
11. 5. 2010 13:48