Turnaj č.5 - RC Sparta Praha

přidáno: 24. 5. 2010 11:39, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 24. 5. 2010 12:31 ]
Předposlední květnovou neděli proběhl další turnaj pro nejmladší ragbisty, tentokrát na hřišti Sparty ve Vysočanech.
Díky neúčasti týmů z Říčan byl mnohem nižší počet družstev, ale teoreticky větší možnost na lepší umístění v konečném pořadí na turnaji. Sešlo se nám jedenáct dětí v U7, které jsme rozdělili do dvou týmů, jenže po rozlosování, jsme již nepřesvědčili pořádající, aby nám umožnili druhý tým zapsat do turnaje. Naštěstí došlo k dohodě s Tatrou a vzniklo společné družstvo Barbarians, které doplnili naši Terezka D., Kuba N. a Olda. Všechny děti se tak zapojili do utkání a mohli si vyzkoušet atmosféru zápasu s jinými protivníky než na tréninku. Tým Kralup tvořili: Jirka, Adam, Vojta, Ondra, David, Lukáš, Kryštof a Viktor.

V úvodním zápase nás čekal, jak je již pravidlem nejsilnější soupeř (pozdější vítěz turnaje) Petrovice. Snažili jsme se bránit, ale výkon odpovídal začátku turnaje, ještě jsme se rozkoukávali a dopředu se nedařilo, po výsledku 0:2 nebyl důvod ke spokojenosti.
Hned následoval další zápas ve kterém jsme se střetli se Slavií a tady jsme propadli marným individuálním pokusům o útok bez podpory a díky několika ztraceným míčům jsme lacino inkasovali z okamžitých protiútoků, jasná porážka 0:4.
Díky povedenému rozlosování nás čekala čtyřzápasová pauza před dalším utkáním, kterou jsme využili k tréninku a pokusům o zažití herních situací.
Kralupy - Barbarians, zde dostali příležitost mladší a Adam s Jirkou odpočívali, po vyrovnaném průběhu, se podařilo získat první výhru na turnaji v poměru 3:1.
 V zápase se Spartou, který byl bojovný a vyrovnaný jsme dlouho prohrávali 0:1, po několika možnostech se prosadil svou typickou akcí Adam a vyrovnal na konečných 1:1.
V závěrečném utkání nás čekala stále se lepšící Tatra, nejpohlednější zápas, nejlepší výkon a vítězství 2:0 po dvou položeních Lukáše znamenalo konečné třetí místo na turnaji, což je náš nejlepší dosavadní jarní výsledek.

Já osobně jsem ovšem byl z výkonu trochu rozladěný, chyběla podpora v útoku, předávání míče se objevilo velice zřídka, v obraně nebylo mnoho skládek za nohy, zkrátka hra byla pasivní. Orientace na hřišti byla sice těžší, protože nebylo prakticky označeno (nepočítáme-li sotva viditelné zbytky čar), ale i tak se mi náš výkon jevil jako zmatečný a nejméně kolektivní ze všech turnajů. Pokud se nám má podařit podobné umístění zopakovat i příště máme mnoho úkolů ke zlepšení.
Nejlepší výkon podal nejmladší hráč týmu Luky, který položil 3 !! pětky a byl tak nejlépe bodujícím hráčem družstva.

V u9 podpořili Víťa s Kubou H. tým Petrovic a vybojovali krásné druhé místo.

Ragby zdar !
Robert Votipka


Sparta - turnaj - 23.5.2010
Comments