Turnaj č.6 - RC Kralupy n.Vlt.

přidáno: 2. 6. 2010 13:01, autor: Neznámý uživatel

Datum 30.5.2010 se zapíše do historie RC Kralupy n.Vlt. výrazným písmem, neboť jsme poprvé organizovali ragbyový turnaj ml.žáků. Níže uvádíme hodnocení trenérů Honzy Š. a nově i Davida H., kteří vedli naše týmy Kralupy A a Kralupy B.

V neděli dne 30.5.2010 se na turnaji v Kralupech nad Vltavou představil v dobrém světle nejenom náš klub, co by organizátor celé akce, ale zejména nejmladší členové klubu. V kategorii U7 byli hráči Kralup rozděleny do dvou týmů a to na tým Kralupy A a Kralupy B.

První tým hrál ve složení Adam, Jirka, Vojta a Ondra Špačkovi, Luky a nováček Vojta.
Hodnocení zápasů:
Tentokrát jsme nenarazili hned na začátku turnaje na nejsilnější soupeře a dokázali jsme sbírat důležité body. Ve skupině jsme se v prvním zápase střetli s Petrovickým béčkem. Snažili jsme se aktivně držet míč a dobře jsme si nahrávali. Po vybojovaných skládkách a následných sebraných míčích se Vojtovi Š. a dvakrát Adamovi podařilo položit. Soupeř korigoval stav individuální akcí po našem okně v obraně. Výsledek: 3:1. Ve druhém zápase nás čekal tradiční soupeř pražská Sparta. Opět se nám ale vyplatilo aktivní sbírání míčů po vybojovaných skrumážích. Po krásné Jirkově individuální akci, při které postupně přešel přes tři hráče, jsme se ujali vedení. Díky aktivní hře celého týmu na soupeřově polovině se podařilo položit ještě Vojtovi Š. Výsledek: 2:0.                     V dalším zápase byly naším soupeřem stále se zlepšující Sarančata z pražské Tatry. Hned od úvodu zápasu jsme důrazně zastavovali útoky Tatry a po získaném míči Jirka položil. Soupeř se rozhodně s tímto stavem nesmířil a po individuální akci vyrovnal. Vzápětí jsme zatlačili Sarančata na jejich polovinu a hbitý Luky po rychlé zajistil naše vedení.  Po soupeřově rozehrávce jsme vybojovali míč a Adam po velice důrazném sprintu nezadržitelně bodoval. Tatře se ještě jednou podařilo snížit stav zápasu ale v samém závěru zápasu ještě navýšil skóre Vojta Š. V nejlépe odehraném zápase jsme zvítězili 4:2. V posledních dvou zápasech skupiny jsme nastoupili proti zkušeným říčanským Vlkům a Beranům. Proti Vlkům jsme se hned v úvodu zápasu ujali vedení Adamovou pětkou. Poté jsme museli čelit značnému tlaku soupeře a to zejména dvěma jeho vysokým hráčům. Začali jsme ztrácet míče po skrumážích a Vlci nám dvakrát položili. V závěru zápasu se Vojtovi Š. podařilo vyrovnat. Remízou 2:2 jsme vybojovali důležité body do tabulky skupiny. V posledním zápase proti favorizovaným Beranům jsme se po celý zápas marně pokoušeli čelit jejich útočným atakům. Neskládali jsme a naše hra vázla i v útoku, kde jsme se málo podporovali. Konečné skóre pro nás vyznělo poněkud nelichotivým výsledkem 0:6. Celkově jsme se ovšem umístili na krásném druhém místě v tabulce skupiny a s Petrovickým áčkem jsme si to rozdali o  třetí místo v turnaji. V oboustranně bojovném zápase jsme zlepšili v obraně, ale nedokázali jsme se prosadit v útoku. Prohra 0:3 nás pasovala na celkové čtvrté místo.
Hodnocení hráčů:
Jirka se oproti turnaji na Spartě vrátil do "starých kolejí" a s velkou vervou se pouštěl do ztečí soupeřových obranných řad. Dobře skládal a několikrát v poslední chvíli zabránil soupeři položit.
Adam opět využíval svoji velkou rychlost, která na soupeře hodně platí. S ostatními spoluhráči si dokázal rychle nahrávat míče a i díky tomu se mu podařilo čtyřikrát položit.
Vojta Š. podal velice dobrý výkon v obraně i útoku. Snažil se aktivně sbírat míče po skrumážích a rychlými útoky z těchto situací položil také čtyři pětky.
Luky opět navázal na svoje kvalitní výkony z posledních dvou turnajů. Po získání míče využil každou možnost k zaútočení a díky této snaze se mu podařilo položit.
Ondra se již viditelně zlepšil v orientaci ve hře. Aktivně se zapojoval do skrumáží a několikrát se mu podařilo trhnout míč. Sám sice nepoložil, ale z několika akcí které založil, položili spoluhráči.
Vojta podal velice bojovný výkon. Byl hodně platným hráčem ve skrumážích, kde nedal soupeři nic zadarmo. Po získání zkušeností a sebedůvěry ve své možnosti přijdou i jeho velké chvíle.
 
Tým Kralup B, ve složení, Terezka, David, Matýsek, Kryštof, Honza a Viktor, se porval o umístnění ve skupině B.

Jakožto pro nejmladší a nejmenší účastníky v kategorii U7, ale i na celém turnaji, to byl pro tým Kralup B úkol velice složitý. Svůj hendikep však hráči doháněli odvahou v osobních soubojích a chutí do hry. Bohužel se nedařilo všem hráčům udržet koncentraci na hru po celou dobu turnaje. Když však nastoupil tým, proti váhově a výškově srovnatelnému soupeři, hned se dostavovali výsledky a na každém hráči to bylo znát v jeho výkonech.

Nejlepším hráčem v týmu byl David, který položil několik pětek a byl platný i v obraně. V posledním  zápase předvedl učebnicovou skládku, která svým provedením nadchla i přihlížející diváky. Terezka se opět neztratila, jak ve hře dopředu, kdy dokázala přihrávat, tak i v obraně, při snaze o skládky, nebo boji o šišku ve skrumážích. Rovněž platným hráčem byl i Matýsek, který když zrovna při zápase neřešil problémy různého charakteru, tak dokázal předvádět výkony za které se rozhodně nemusí stydět. Jeho problémem je bohužel udržení koncentrace na hru. Obdobný problém však měli všichni hráči týmu Kralup B. Stejným výkonem se pak předvedli i zbývající a neméně platní členové týmu Kryštof, Honza a Viktor.

Kryštof se zejména snažil při skládkách, což pro něho nebylo s většími a rychlejšími soupeři jednoduché. Honza pak vynikal při soubojích o míč ve skrumážích, kdy po jednom z nich cedil i krev. Viktor stejně jako ostatní hráči v týmu měl problém s koncentrací, ale i přesto, bylo znát jeho zlepšování zápas od zápasu.

V kategorii U9 nastoupil společný tým s kluky z Petrovic pod hlavičkou RC Kralupy, nás zastupovali Víťa S., Kuba H. a poprvé za nás hrál i Aleš Ch.. Hodnocení tohoto týmu najdete na zde http://petrovice.rugby.cz/-report-ze-zapasu-rk-petrovice-rc-kralupy-n-vltavou, stejně jako U11, kde za Petrovice hráli Matěj a David.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje, hráčům, hráčkám, trenérům a rodičům ze všech klubů, kteří dorazili do Kralup a pomohli vytvořit tu správnou atmosféru a ukázat nezaujatým divákům a návštěvníkům co je to ragby. Věřím, že tahle propagace ragby přivede další děti k tomuto krásnému sportu a umožní nám, i díky ostatním klubům, se dále rozrůstat a rozvíjet.

Ragby zdar!

Ĉ
Neznámý uživatel,
2. 6. 2010 13:24
Comments