Turnaj č.7 - Přelouč

přidáno: 16. 6. 2010 13:20, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 17. 6. 2010 0:14 ]

Poslední jarní turnaj pro kategorie U7 – U13 se konal v nejvzdálenější ragbyové lokalitě v našem regionu soutěží, v Přelouči. Na podzimní turnaj vzpomínáme velmi rádi, protože se nám podařilo vybojovat celkové prvenství, ale první červnovou neděli roku 2010 se odehrál turnaj v mnohém odlišný. Na podzimním turnaji pršelo a bylo dost chladno, v naší kategorii se účastnilo pět týmů, nyní bylo družstev devět a slunce pálilo od rána jako uprostřed léta.

 Na úvod turnaje jsme se vrátili do vyjetých kolejí a v prvním zápase zaspali na startu, rychle jsme prohrávali 0:2 a i přes zlepšený výkon a vyrovnání hry následovala první ztráta v poměru 2:5 proti říčanským Vlkům.

Druhý zápas nám přál jednoduššího soupeře zálohu Tatry, začínající ragbisty ze Smíchova jsme porazili bez nejmenších potíží, když se dařilo všem hráčům a položili také 2x David Škvor a jednou Vojta Polách, který debutoval mezi skórujícími hráči.

Třetí utkání bylo asi vrcholem první odehrané skupiny z mého pohledu, bojovali jsme statečně proti fyzicky silnějšímu i ragbyově pokročilejšímu soupeři z Petrovic (pozdějšímu celkovému vítězi),  ve vyrovnaném souboji jsme těsně podlehli 2:3.

Poslední zápas nám nevyšel vůbec, bez skládání, s nedostatkem odhodlání, možná i trochou únavy z horka, naprosto jsme nestačili na říčanské Medvědy a prohráli zaslouženě vysoko 0:5.

Následovala pauza a v ní se rozhodlo, že se neodehrají pouze jednotlivá utkání o pořadí, ale sestaví se dvě skupiny dle dosažených výsledků, první čtveřice ve finálové skupině odehraje play-off a zbývající pětice bude hrát mezi sebou o další pořadí na 5. – 9. místě.

 Chlapci si odpočinuli, doplnili síly z bohatých svačinových zásob a odehráli výbornou druhou část turnaje.

Na úvod jsme sehráli vyrovnané střetnutí s Kobylkami (doplněnými o Sarančata) a vydřeli jsme vítězství 3:2.

Po zlepšeném výkonu v souhře a kombinacích se nám podařilo porazit oba říčanské soupeře, nejprve Berany 3:1 a následně i Vlky 4:2. Oplatili jsme tak porážku z prvního zápasu na turnaji a dokázali si, že lze hrát s kýmkoliv a získat vítězství.

V posledním zápase proti Slavii jsme bojovali o celkové páté pořadí, ale v úvodu zápasu díky nedůsledné obraně dvakrát soupeř z individuálních akcí položil a už se nám nepodařilo utkání otočit, porážka 2:3 a jediná prohra ve druhé skupině.

 Sestava:

Jirka Alberovský, Adam Miřácký, Vojta Polách, David Škvor, Honza Hrdlička, Kryštof Hrubý a Viktor Votipka

 Výborný výkon podal Adam, který přidal ke své rychlosti, také přihrávky z nichž profitovali spoluhráči, silný v útoku i obraně, Jirka trochu postrádá svoji typickou hru vpřed, stále se drží vzadu a číhá na útočící soupeře, zabránil řadě možností, ale k útočení musel být pobízen, několikrát bezvadně zafungovala spolupráce s Adamem a znamenala velké ohrožení pro obranu soupeřů. David se při neúčasti Špačkových posunul na střed a často rozehrával, dvě položení proti Kobylkám byla jediná, evidentně nebyl ve své kůži a to jeho výkon sráželo o stupínek níž, než je v jeho možnostech, Vojta na svém druhém turnaji zabojoval a poprvé bodoval, byl platný ve skrumážích a bojoval, ještě musí nabrat více zkušeností ze hry, aby dokázal prodat své fyzické přednosti. Trojice Honzík, Viki a Kryštůfek se pravidelně střídala,

největší odhodlání v úvodu měl Viki, zapojoval se do soubojů o míč, snažil se zastavovat soupeře, dopředu se mu moc nechtělo, ale je patrné postupné zlepšování, Kryštůfek moc hrát nechtěl, většinou se hlásil o střídání, předvedl několik pokusů o zastavení soupeře a snažil se pomáhat v tlaku na soupeře, Honzík začal ospale, ale zejména v posledních dvou zápasech ukázal svou duši bojovníka, ukázkovými skládkami podstatně větších soupeřů.

Celkově tým musím pochválit za předvedené výkony a věřím, že na podzim budeme ještě vyrovnanějším soupeřem pro všechny protivníky, potvrdili jsme naše jarní zlepšování.  

Vyhlášeni jsme byli na sedmém místě, ale po přehozeném výsledku s Vlky, takže přesné konečné pořadí bylo pravděpodobně o stupínek lepší.

 Výsledky:

Vlci 2:5

Kobylky  8:0

Petrovice 2:3

Medvědi 0:5

 

Kobylky 3:2

Berani 3:1

Vlci 4:2

Slavia 2:3

 

Kuba Hrdlička pomáhal tradičně v U9 Petrovicím a dokázal jednou bodovat, hodnocení Petrovic + hodnocení celé jarní sezóny očima Milana Slavíčka je v příloze.

David Miřácký odehrál turnaj také za Petrovice v U11, které skončily na třetím místě, výsledky jsou v přiložené tabulce.

Ragby zdar !!!

Robert Votipka

ĉ
Neznámý uživatel,
16. 6. 2010 13:27
ĉ
Neznámý uživatel,
16. 6. 2010 13:27
Ĉ
Neznámý uživatel,
17. 6. 2010 0:13
Comments