Turnaj Petrovice - 11.9.2011

přidáno: 14. 9. 2011 12:20, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 15. 9. 2011 1:02 ]
První podzimní turnaj se odehrál na hřišti v Petrovicích, již odděleně pouze pro kategorie U7 a U9. Na hrací ploše tak bylo více prostoru a zvětšila se rovněž hrací plocha pro malé ragbist(k)y.

V kategorii U9 jsme se sešli pouze v pěti a tak nás doplnil Filip z U7, pětice ve složení Adam, Vojta Polách, David, Viktor a Jonáš se v tomto složení setkala na hřišti poprvé, přičemž pouze Adam s Vojtou již hráli za U9 na jaře a Jonáš byl na svém prvním turnaji vůbec. Tým se rozkoukává a sehrává, potěšila mě bojovnost a snaha všech na hřišti. Svoji výjimečnost pro tým dokázal Adam, kterému se podařilo položit proti každému soupeři a celkem bodoval 10x ! Další body přidali jednou Vojta a David, který  opět potvrdil svoje perfektní skládání, kterým vynikal už v mladší kategorii U7. Nebojácnost a odhodlání předvedl Filip, skutečná posila, jsem zvědav jak se mu povede v jeho mladším družstvu. Viktor tradičně nepatřil k dobře skládajícím, ale platil jeho rozhled a chuť hrát i za nepžíznivého stavu, Vojta musí zapracovat na svém sebevědomí, aby dokázal prodat, co předvádí na tréninku, Jonáš si vyzkoušel, že na turnaji je hra o něco těžší, ale překonával sám sebe a několikrát zabránil zkušenějším a fyzicky silnějším protihráčům v dosažení bodů. Máme před sebou hodně práce, aby nejen výsledky, ale hlavně předváděná hra, byly podle našich představ. 

Ragby zdar !
Robert Votipka

Hodnocení turnaje Petrovice za U7

K našemu prvnímu turnaji podzimní série jsme se sešli na hřišti v Petrovicích. Naše informační kampaň evidentně zafungovala a v kategorii U7 jsme se sešli v plánovaných jedenácti dětech. Družstva jsme rozdělili na herně zkušenější Havrany a zkušenosti nabírající Krkavce. Naši oporu Filipa Hoška jsme pro tentokrát zapůjčili do kategorie U9, aby si naši starší bojovníci mohli také zahrát v plném počtu. Po losování došlo ke změně a místo družstva Krkavců se děti kombinovaně zapojovali do družstva Barbarů s dětmi z jiných klubů.

V U7 ve skupině B se za Havrany postavil Luky, Štěpán, Terezka, Honzík H. a Kryštof H.

Do turnaje jsme naskočili po dvou odlehčených trénincích a bylo to znát. Ve skupině jsme začali nadějně a pouze díky ztrátě koncentrace jsme remizovali se Spartou „V“. To ovšem až na zápas s Říčanskými Vlky byla naše labutí píseň a se silnějšími soupeři jsme celkem jasně prohrávali. Ve skupině jsme skončili na čtvrtém místě a díky tomu jsme se dostali do souboje o jeden z pohárů“plate“. Po jednoznačném vítězství nad Tatrou a prohře s Vlky jsme v „plate“ skončili na druhém místě a celkově na šestém místě v turnaji.

Kriticky však musím hodnotit to, že výsledky jsou značně optimističtější než předvedená hra. Hráče nebudu hodnotit jednotlivě. Herní výraz týmu hodnotím podprůměrně, jelikož jsme jako tým nepůsobili. Ačkoli jsme v družstvu měli poměrně zkušené hráče, nebylo to příliš znát. Největší problém jsme měli v obranné fázi, kde jsme si nedrželi pozice a ochota skládat soupeře byla malá. Po ukončených skrumážích jsme byli dezorientovaní a nesbírali jsme ani ty míče, které ležely před námi. V útoku zůstávali ti odvážnější často zaklíněni v obraně soupeře a nemohli již přihrát spoluhráčům. Ti méně odvážnější to vzdali již před kontaktem se soupeřem. Často ani ale nebylo komu přihrát, jelikož podpora se pohybovala pomalu, nebo nebyla žádná. Žádnému z našich borců ale nechyběla bojovnost a chuť do hry. Toto vidím jako velkou devizu do budoucna, jelikož výše popsané nedostatky jdou velkou měrou na vrub nás trenérů a budeme na nich intenzivně pracovat. Pochválit musím všechny také za statečnost podat výkon v úmorném vedru, které během turnaje panovalo. Mé poděkování také patří všem rodičům za pomoc a fandění. Byli jste super!

Ragby zdar, Honza ŠpačekPetrovice - turnaj - 11.9.2011

Ĉ
Neznámý uživatel,
14. 9. 2011 12:43
Comments