MUŽI‎ > ‎

Kvalifikační turnaje MČR 7s - 15.6. - 29.6.2013

přidáno: 1. 7. 2013 14:44, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 1. 7. 2013 14:55 ]
Tým mužů RC Kralupy se historicky poprvé zúčastnil kvalifikačních turnajů Mistrovství ČR v ragby o sedmi hráčích. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první setkání s touto verzí ragby, bylo cílem vyzkoušet si hru a zároveň si zahrát proti soupeřům, které nepotkáme v soutěžích o patnácti hráčích. Bohužel se nám před úvodním turnajem nevyhnula zranění a také díky pracovním povinnostem některých spoluhráčů jsme se nesešli v nejsilnější sestavě.
Na prvním turnaji, který se odehrál v Edenu na hřišti Slavie jsme bojovali spíše sami se sebou, nedostatek herních zkušeností a malé sebevědomí se projevilo zejména v úvodních dvou zápasech proti obhájci titulu Pragovce a týmu Přelouče, v zápase se Slavií jsme se konečně trochu osmělili a od první pětky nás dělil snad metr. Závěrečný souboj proti borcům z Plzně již byl poměrně vyrovnaný i přes nepříznivé závěrečné skóre byl příslibem před dalším turnajem.
Druhý turnaj se odehrál v Přelouči, kde sice chyběli reprezentanti, ale k našemu týmu se přidali další hráči, kteří si vyzkoušeli verzi ragby pro olympijské hry. Úvod prvního zápasu vypadal slibně a zpočátku jsme s Pragou drželi krok, ale s přibývajícími minutami se soupeř rozehrál a ustědřil nám vysokou porážku, přesto jsme měli důvod k radosti, když se Juraj Antol stal prvním bodujícím hráčem po úniku přes půl hřiště, položení potvrdil i následnou konverzí. Druhý zápas proti Slavii, která zde odehrála nejlepší turnaj, byl zase o něco povedenější. V souboji proti domácím jsme se snažili o důslednější obranu, ale po úvodní rychlé pětce z překopu až do pětkoviště, nám soupeř udělil lekci z produktivity. Nicméně i v tomto zápase jsme bodovali, po pěkné akci Luboše Tomšovského.
Závěrečný zápas ve skupině jsme odehráli proti záloze Pragy a s mladíky jsme svedli velice vyrovnanou bitvu, se štastným koncem pro našeho soupeře. Na dvě pětky po únicích jsme dokázali odpovědět pouze jednou a Robert Votipka v poslední minutě snížil na konečných 7:10.
Třetí a závěrečný kvalifikační turnaj se konal u Rokytky na hřišti domácí Pragy. Tentokrát byl před námi jasný cíl, zvítězit alespoň v jednom utkání a vybojovat si možnost souboje o 7.místo. První souboj zastihl náš tým v jakémsi útlumu, proti Slavii odehrál nejhorší zápas na turnaji, jakoby bez zájmu a odhodlání. To druhý souboj proti Říčanům se nám vydařil o poznání lépe, porážka byla sice celkem jasná, ale místy se nám dařilo držet míč a získávat území, po pěkné individuální akci Libora Škody přišla první pětka na turnaji.
Ve třetím vzájemném souboji s Přeloučí se i přes poměrně zodpovědnou obranu a bojovnost nepodařilo soupeři vzdorovat, tým který předváděl v průběhu turnaje vynikající výkony nám předvedl, jak se má hrát v sedmi, s co možná nejméně kontakty, soupeře přehrával zdánlivě jednoduchou souhrou, přímočaře a kombinačně. Závěrečný souboj ve skupině jsme svedli s týmem Plzně, který spolu s Pragou B byl jediným soupeřem, se kterým jsme mohli pomýšlet na úspěch. Utkání se muselo líbit, protože se jednalo o jednoznačně útočné ragby, kde ofenzíva dominovala nad obranou. Na pětky plzeňských se dařilo odpovídat a díky stoprocentním konverzím jsme vždy byli o krůček vpřed, soupeř však položil o jednu pětku víc a podobně jako na turnaji v Přelouči byl čas proti nám. Konečné skóre bylo 28:29.Celkově lze účast hodnotit pozitivně, hra měla vzestupnou tendenci, na každém turnaji jsme se herně zlepšovali a dokázali se více prosazovat i bodově. O to  víc nás těší, že jsme si měli možnost zahrát proti hráčům s extraligovými zkušenostmi. Jediným negativem je, že se ragby o sedmi hráčích věnuje pouze období tří týdnů po skončení sezóny patnáctkového ragby. Znovu se totiž projevuje, jak je tato verze důležitá pro návyky hráčů, především hru v prostoru a kombinační schopnosti. Je zřejmé, že zejména pro začínající týmy či méně zkušené hráče jsou sedmičky ideální, je zde méně kontaktů, více prostoru a týmy nemusí mít, tak široký kádr.      

Kralupy během turnajů reprezentovali:
Juraj Antol, Luboš Tomšovský, Kamil Dvořák, Robert Votipka, Ondřej Gazda, Jiří Palásek, Lukáš Pikal, Milan Krivda, Libor Škoda, Pavel Tesárek, Jonáš Hager, Karel Kotrč, Jiří Pixa a Karel Bek.  

Body celkem:
Tomšovský 16, Antol 14, Škoda 10, Votipka 7, Kotrč 5Foto: Petr Skála  (http://www.ceskeragby.cz/)
Comments