MUŽI‎ > ‎

OSČ - jaro 2012

přidáno: 16. 9. 2012 14:36, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 20. 9. 2012 3:01 ]
  Během zimní přípravy náš tým doplnila řada nováčků, kteří se zapojili ve většině případů poctivě a začali nabírat první zkušenosti s ragby pod vedením trenéra Vladimíra Miřáckého. Po dvou odehraných přípravných zápasech tým čekala jarní série turnajů.

První zastávka turnajové série se uskutečnila v neděli 22.4. na hřišti v Rakovníku, kde nás reprezentovala významně oslabená sestava, neboť většina "starších" byla na turnaji dětí v Říčanech. Přesto postupně výkon mužstva šel nahoru a po úvodní jednoznačné porážce od domácích a prohře s Plzní, přišla první turnajová výhra nad dosavadním lídrem soutěže ze Sedlčan.

Druhý turnaj proběhl 5.5. v Počepicích u Sedlčan, odjeli jsme v nejsilnější možné sestavě, ale pouze ve 13 mužích. Turnaj se nám povedl zejména díky dodržování základních herních principů a důsledné obranné hře.
V úvodu turnaje jsme dokonale zaskočili mužstvo Rakovníka, které se po vítězném tažení na domácím turnaji dostalo do celkového vedení v soutěži. První dvě útočné akce znamenaly dvě pětky pro Kralupy a otřesený soupeř přes veškerou snahu nedokázal průběh zápasu otočit, jednoznačná výhra. Druhým soupeřem byl tým Plzně, který jsme tentokrát dokázali uhlídat a díky úspěšné rojové hře a rychlým protiútokům i porazit. V posledním utkání proti domácím jsme se ujali vedení po pětce, kterou jsme potvrdili i následnou konverzí, ale další body i přes převahu jsme již nepřidali. V druhé půli nás domácí postupně dostávali pod tlak, kterému jsme odolávali s vypětím posledních sil, pětka v poslední minutě znamenala pouze korekci výsledku, vítězství jsme udrželi. Po třech výhrách jsme získali i celkové prvenství v turnaji, bohužel jsme však přišli o dva hráče základní sestavy a to i pro další část roku.  

Třetího jarního turnaje jsme se 12.5. nemohli pro nedostatek hráčů, (zranění a pracovní povinnosti) bohužel zúčastnit. V domácím prostředí dominovala Plzeň, která porazila oba soupeře, ve zbývajícím utkání dokázal  Rakovník přehrát Sedlčany.

Předposlední kolo Oblastní soutěže Čech se konalo 27.5. na neutrální půdě v Chrášťanech. Turnaj hostila pražská Iuridica, která chtěla vyzkoušet záložní tým. Součástí turnaje byl workshop pro nové hráče pod vedením reprezentačního trenéra Martina Kafky a domácího útočníka Michala Ouředníka. Na turnaj jsme se poskládali pouze ve dvanácti a to se ukázalo jako hlavní problém, po úvodním zápase, kde jsme bojovali proti rozjetému týmu Plzně a do posledních chvil drželi se soupeřem krok, jsme přišli o hrajícího trenéra. Ve druhém utkání nás čekal Rakovník, zde jsme předváděli mnohem odvážnější hru v ofenzivě a soupeře jsme místy přehrávali, na vítězství to ovšem nestačilo. Po individuálních chybách a nedůslednosti v obranné hře byl výsledek 5:19. Proti Sedlčanům jsme již nastoupii pouze v deseti, to nám ovšem nezabránilo v nejlepším výkonu na turnaji. Podařilo se nám perfektně nacházet okna v obraně soupeře a procházet až do pětkoviště, v závěru docházející síly umožnily sedlčanským jednoznačný výsledek korigovat, ale vítězství nám patřilo zaslouženě. V posledním utkání jsme se utkali s domácím týmem, který nás předčil po všech stránkách a jednozačně dominoval, celkově však až na další dvě zranění spokojenost.

Závěrečný turnaj se odehrál 9.6. na domácí půdě v Mikovicích, prvně na jaře jsme se sešli v hojnějším počtu a měli tak možnost vystřídat více hráčů. Po zahajovacím proslovu starosty Kralup jsme se pustili s vervou do našeho úvodního soupeře z Rakovníka. V pohledném a velice vyrovnaném zápase vyhrál šťastnější, naše jediná pětka nestačila a i přes snahu jsme se k vyrovnání nepropracovali.
Podobný průběh a druhá těsná porážka i ve druhém zápase proti plzeňským, znamenala konec nadějím na vítězství v turnaji. Ve třetím zápase proti Iuridice, která ostatní soupeře přehrávala s přehledem, jsme využili agresivní defenzivní hru a okamžitý přístup k útočícím hráčům. Soupeř nedostal prostor ani čas ke své hře a díky tomu se nám podařilo odehrát vyrovnanou partii a vybojovat nerozhodný výsledek 5:5.
Turnaj jsme uzavřeli jasnou výhrou proti sedlčanským, kteří po podzimní části v OSČ vedli, ale jarní část soutěže je nezastihla v optimální pohodě. Tečku obstaralo klání mezi vedoucím Rakovníkem a druhou Plzní, v němž po vyrovnaném průběhu zvítězil tým Rakovníka, který tak potvrdil svoje celkové prvenství v prvním ročníku Oblastní soutěže Čech.

Celková bilance RC Kralupy v jarní části OSČ byla vyrovnaná, 6 vítězství a 6 porážek.
Od prvního přípravného zápasu před startem turnajů OSČ se podařilo dotáhnout tým až k vyrovnaným utkáním se všemi soupeři. Jaro přineslo nově budovanému týmu RC Kralupy nejen herní zkušenosti, propagaci v televizním pořadu České ragby, ale i první důležitá vítězství.


Kralupy n.Vlt. - turnaj mužů - 9.6.2012

Comments