MUŽI‎ > ‎

Přípravné zápasy

přidáno: 2. 4. 2012 14:34, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 6. 4. 2012 13:17 ]
RC Kralupy - Slavia Nosorožci  0:59 (0:19)  - neděle 18.3.2012


Po zimní přípravě a několika trénincích na hřišti se odehrálo naše první utkání v patnácti mužích proti záložnímu týmu Slavie Nosorožcům. V prvním poločase jsme nastoupili v naší takřka kompletní sestavě a více než polovinu jsme soupeře k ničemu nepustili, po zraněních rojníků bylo nutné udělat několik změn v sestavě a roj soupeře začal mít trochu navrch. Následně začal sehranější útok soupeře pronikat naší obranou a do konce poločasu třikrát položil. O poločase jsme většinu sestavy vystřídali, tak aby se zapojili všichni hráči, kteří byli k dispozici. Projevila se velká nerozehranost a nedostatek herních zkušeností, což vedlo k výrazné převaze soupeře. Konečný výsledek 0:59 hovoří jasně. Pro řadu našich hráčů to byl vůbec první zápas v životě a z tohoto pohledu je nutné utkání hodnotit, hlavními nedostatky byly pasivní obrana, minimální podpora ve hře vpřed a nedostatečná orientace na hřišti a v herních situacích vůbec. Pozitivem byla obrovská chuť hrát a konečně také možnost vyzkoušet si hru proti soupeři v klasické sestavě a nejen v tréninkových situacích, kde nás je zatím stále nedostatek.   
RC Rakovník - RC Kralupy  58:27 (19:5) - neděle 1.4.2012

Druhé jarní přípravné utkání jsme odehráli v sestavě bez několika opor v Rakovníku, na krásném hřišti s naším již tradičním soupeřem. V úvodu zápasu jsme inkasovali poměrně snadnou pětku, potvrzenou konverzí, ale v podstatě z následující akce po výkopu, díky precizní aktivní obraně jsme získali míč a položili první pětku v naší nově vznikající sestavě. Soupeř nás předčil především velice efektivní hrou útoku, zejména po křídlech. Do poločasu jsme několikrát zabránili pětkám v poslední chvíli, stav po 40 minutách byl 19:5 pro domácí tým. Díky zranění došlo k drobným změnám a start druhé poloviny utkání nás zastihl v útlumu, který rakovničtí dokonale využili a navýšili skóre až na 36:5, to ovšem jakoby vybudilo náš tým a především díky precizní a důsledné hře roje jsme získali výraznou převahu a rozdíl začali stahovat. Najednou byla patrná větší odvaha a sebevědomí a dařilo se hrát i útokem, který po ukázkové kombinaci zaznamenal také pětku. V závěru ovšem rakovničtí potvrdili větší zkušenost a utkání definitivně a zaslouženě dovedli do vítězného konce.
Musím pochválit všechny hráče za obětavý výkon, ve většině případů poctivé plnění především defenzivních povinností, ale také za předvedenou útočnou hru, celkově se hra uklidnila, byla patrná snaha o aktivnější přístup ve všech situacích a nováčci se ukázali v dobrém světle, podle výkonu v tomto zápase to vypadá, že máme do budoucna na čem stavět. Některé prvky z tréninku jsme v zápase dokázali předvést, s dalšími odehranými zápasy porostou také herní zkušenosti a tým může jít dopředu.Ragby zdar !
Robert
Comments